Mistrzostwa Europy w Izraelu za nami – chyba wszyscy mogli już zobaczyć wyniki, a co najważniejsze styl w jakim polegliśmy !! Czy Prezes i Zarząd PZJudo stanie na wysokości zadania i podejmie już teraz decyzję którą czas podjąć natychmiast !! Chyba nie sądzicie, że MŚ w Baku będą imprezą udaną dla naszych po tym co zaprezentowali w ME w Tel Aviv. Do tego te zapowiedzi o medalach to już pominę !! Czas na dymisję sztabu szkoleniowego ?

Kobiecego – to na pewno, z takim potencjałem jaki mamy w grupie kobiecej te mistrzostwa to totalna klęska. Wiara we własne metody szkoleniowe naszych szkoleniowców doprowadziła do tego, że nie ma zawodniczek które by na kadrę chciały jechać i trenować ! Niektóre zawodniczki mocniej i lepiej trenują w klubach więc taki wyjazd na kadrę to dla nich strata czasu. Do tego podziały i dziwne akcje trenerów doprowadziły do niezdrowej atmosfery w kadrze. Tutaj czas na zmiany i to od zaraz !!

Mężczyzn – tutaj czasu na pracę i dogonienie Europy musi po prostu być więcej. Mamy trenera z misją i zgodnie z tym co przedstawił przed Europą teraz mają nastąpić wyjazdy i trenowanie po za Polską dla tych wybranych. Koniec z Zakopanem i trenowaniem w parę osób!! Komunikacja z trenerami klubowymi toteż bardzo ważne rzecz a to szwankuje !Do tego ci zawdnicy nie zaprezentowali się źle. Czegoś zabrakło ? Damian Szwarnowiecki walczył bardzo dobrze, lecz nie wytrzymał narzuconego planu/taktyki i przegrał. Kozłowski pojechał ze świeżą kontuzją stopy więc tutaj sprawa jasna. Kuczera bił się dobrze trafił na utytuowanego i niewygodnego Węgra Totha i przegrał też czegoś zabrakło ! Sarnacki no cóż od jego przygotowań do niedawna na życzenie samego Maćka był Adam Maj więc do głównego trenera nie można mieć pretensji. Tutaj Zarząd powinien nakazać przedstawienie indywidualnych planów dla każdego zawodnika i to na już. I oczywiście w konsultacji z trenerami klubowymi !!

I co najważniejsze już teraz muszą znaleźć się pieniądze na młodzież i juniorów którzy powinni brać czynny udział w akcjach w Polsce z pozostałymi seniorami !! Oni też muszą trenować i mieć szansę na start oraz dołączenie do grupy walczącej o Igrzyska. Bez dbania o zaplecze nie będzie żadnej przyszłości !! Właśnie o tym chyba dział szkolenia PZJudo zapomniał !! Panie Prezesie Zawadka przyszedł czas na podejmowanie trudnych decyzji. Wierzymy, że dobro naszego Judo wygra nad układami i polityką i stanie Pan na wysokości zadania !!

Info nie potwierdzone ” Po nieudanym starcie ekipy Gruzji w ME (brak medalu) Prezes i sztab szkoleniowy podali się do dymisji” ale u nich Judo to sport narodowy. :)
Pozdrawiam Rafał Marcinkiewicz