We wrześniu odbyć ma się Kongres Sprawozdawczy Polskiego Związku Judo, a w mediach społecznościowych pojawił się wpis cieszący się dużym zainteresowaniem, mówiący o Kongresie nadzwyczajnym. Po kilkunastu dniach autor proponuje do udziału w dyskusji na Kongresie Sprawozdawczym. Jest to rozsądna propozycja aby bezpośrednio z Zarządem omówić dzisiejsze problemy naszego judo.

Poniżej obie informacje opublikowane za zgodą autora:

Szanowni Państwo,
Nazywam się Sylwester Gaweł – jestem związany z judo od zawsze. Połowę życia w Stanach Zjednoczonych połowę w Polsce. Obecnie z perspektywy trenera, działacza, organizatora niezależnie od położenia geograficznego zawsze reprezentowałem i reprezentuje z dumą Polskie JUDO! Proste czytelne zasady tej dyscypliny przenosimy do życia codziennego i tym się kierujemy.
Analizując zaistniałą sytuację na podstawie bardzo licznych informacji pojawiających się w postach odnośnie naszego Związku Judo, przedstawiający obiektywną prawdę widzialną z różnej perspektywy trenerów, zawodników i władz oraz na podstawie prywatnych moich rozmów z lokalnymi autorytetami (trenerami, zawodnikami) nie wchodząc w szczegóły podstawy konfliktu a dbając o reputację NAS wszystkich myślę że naturalną koleją rzeczy jest działanie na zasadach które ustaliliśmy.
Kilka dni temu Zarząd Polskiego Związku Judo ustalił, że najbliższy Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy, zostanie zwołany 19 września 2021 r. Nie mniej jednak uważam, że poprawne i efektywne działanie jest uzależnione od dobrej atmosfery pracy oraz współpracy ze wszystkimi, którzy tworzą tą organizację. Zanim zarząd zacznie kontynuować swój dodatkowy czas kadencji, powinien zadbać o przychylność i akceptację środowiska.
W perspektywie jesieni jest jeszcze ostateczna informacja premiera Japonii czy w ogóle odbędą się Igrzyska Olimpijskie 2021 roku.
Skorzystajmy z formalnych środków jakie nam statutowo przysługują i zestawmy nasze argumenty. Oczyśćmy atmosferę i działajmy dalej na chwałę naszego związku, naszej rodzinny judo. Środowisko nasze charakteryzuje się przede wszystkim skutecznością działania. Zamiast wywlekać nasze rodzinne wewnętrzne sprawy publicznie proponuję i postuluje o zwołanie kongresu nadzwyczajnego zgodnie ze Statutem pkt. 1 par.26 rozdz. IV.
Żeby wniosek został potraktowany poważnie musi zawierać podpisy 50% ogólnej liczby członków związku.
W najbliższych dniach udostępnię przygotowany wniosek o zwołanie Kongresu Nadzwyczajnego
Pamiętajmy że nasz związek jest przede wszystkim dla zawodników. Pomagajmy sobie wzajemnie się rozwijać.

Oraz kolejny wpis:

Zamiast Kongresu Nadzwyczajnego możliwość dyskusji i omówienie bieżących spraw judo na Kongresie Sprawozdawczym.
Szanowni Państwo,
Nawiązując do poprzedniego postu, analizując zaistniałą sytuację na podstawie bardzo licznych informacji pojawiających się w postach odnośnie naszego Związku Judo, przedstawiający obiektywną prawdę widzialną z różnej perspektywy trenerów, zawodników i władz. Zaproponowałem proces oczyszczenia atmosfery zapowiadając postulat o zwołanie Kongresu Nadzwyczajnego.
Wierzę że to zebranie, wymiana doświadczeń, spostrzeżeń całego naszego środowiska przyniesie wymierne efekty. Kilka dni później okazało się że Zarząd Polskiego Związku Judo podał do informacji że, Kongres Sprawozdawczy Polskiego Związku Judo odbędzie się 20 września 2020r o godzinie 10.30. Zgodnie z § 25 punkt 3 statutu członkowie naszego związku mogą zgłosić propozycję i uwagi do proponowanego porządku obrad. Korzystając ze statutowego prawa wystąpiłem do Polskiego Związku Judo o uzupełnienie porządku obrad Kongresu Sprawozdawczego o dwa dodatkowe punkty:
-omówienie konfliktów na linii sztab szkoleniowy Polskiego Związku Judo ,a częścią zawodników Kadry Narodowej.
– wydłużenie kadencji władz Polskiego Związku Judo w ramach tarczy antykryzysowej 2.0 decyzją zarządu do 19 września 2021r.
Jeżeli Państwo są zainteresowani i chcą mieć rzeczywisty wkład i wpływ na to co dzieje się w Polskim JUDO zapraszamy na Kongres Sprawozdawczy. Pochwalmy to co dobre wyeksponujmy to co nam się nie podoba. Wspierajmy się.