Kongres szkoleniowy wrócił do Polski po 25 latach !! Brawo !!

Z udziałem 70 osób, między innymi z Japonii (m.in. Hiromi Tomita), Niemiec, Serbii i Polski odbył się w Warszawie Międzynarodowy Kongres Judo. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego był Waldemar Sikorski, w przeszłości prezes Polskiego Związku Judo.

– Kongres szkoleniowy wrócił do Polski po 25 latach, poprzedni odbył się w 1987 roku w Spale. Dwudniowe seminarium, połączone z niezwykle atrakcyjnymi warsztatami, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. To była prawdziwa nauka praktyki w judo, i takie też motto naszego spotkania w stolicy – powiedział Waldemar Sikorski.

W gościnnych progach hotelu Gromada, w którym zakwaterowane są uczestniczki Pucharu Świata w judo (25-26 lutego, Arena Ursynów), wystąpiło wielu wykładowców największych polskich uczelni. Nie zabrakło też byłych i obecnego szefów związku: Tadeusza Kochanowskiego, Bogusława Skuta, Kazimierza Jaremczaka, Józefa Wiśniewskiego, Waldemara Sikorskiego i Wiesława Błacha.

– Ważnym wydarzeniem kongresu był dwugodzinny pokaz przygotowań Pawła Nastuli do igrzysk w Atlancie i wcześniejszych prestiżowych zawodów. Znów zobaczyliśmy naszego wielkiego zawodnika w akcji, był także niemal cały sztab, który przed laty z nim współpracował, na czele z trenerem Wojciechem Borowiakiem i drugim trenerem Markiem Rzepkiewiczem – dodał szef stołecznego kongresu.

Paweł Nastula obecny będzie również podczas PŚ kobiet. W sobotę 25.2 mistrz olimpijski z Atlanty, dwukrotny mistrz świata i trzykrotny mistrz Europy poprowadzi wraz z innymi sławami polskiego judo – Anetą Szczepańską i Adamem Adamczykiem – “Trening z Mistrzem”. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą od ok. godz. 14.00 w Arenie Ursynów

Posted Under
Bez kategorii