Krzysztof Frankowski, członek Australian Polish Sports Masters, zdobył kolejny złoty medal w judo, tym razem na 2-gich Azjatyckich Mistrzostwach serii Grand Masters Open Judo Championship, które odbyły się w Kodokanie w Tokio w dniach 21-22 września br.

Mistrzostwa te to jeden z najbardziej znaczących turniejów weteranów judo. W tym roku brało w nim udział okolo 800 zawodników.
Zawodnicy byli podzieleni na wiele kategorii wiekowych, w przedziałach 5 letnich, licząc od 30 roku życia wzwyż. Rywalizacja przebiegała pod dyktando Japończykow, którzy stanowili 90% wszystkich uczestników. Krzysztof startował w kategorii wiekowej 60-65 lat (M7). Wszystkie walki wygrał przed czasem na ippon w pierwszych 15 sekundach!

Japończycy byli pod wrażeniem stylu, jaki prezentowal Krzysztof. Podkreślali jego siłę i dynamikę w walce. Taka pochwała w ustach Japończyków to naprawdę duże wyróżnienie.
Zawody w Tokio były kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Świata weteranów, które zostaną rozegrane w listopadzie tego roku w Abu Dhabi.

Sukces Krzysztofa ma również inny wymiar. Jest on bowiem pierwszym Australijczykiem w histori juda australijskiego, który wygrał zawody w Japonii.

Gratulujemy Krzysztofowi kolejnego złotego medalu i trzymamy kciuki za sukces na Mistrzostwach Świata w Abu Dabhi.