Ludwigsburg – Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec

Na początku miesiąca publikowałem artykuł “Zna ich pół Europy, a nie chce poznać Polska” o Sakurze Elbląg sekcji judo osób niepełnosprawnych.
Dzisiaj za stroną UKS Olimpia Judo Elbląg publikuję artykuł o Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w których wystartowali zawodnicy tego klubu.

Ludwigsburg – Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec

Do Niemiec na zawody judo dla osób niepełnosprawnych „Internationale Deutsche Einzelmeisterschaften 2012 G – Judo am 24. März 2012 in Ludwigsburg zorganizowanym przez Deutscher Behindertensportverband (DBS) e.V.in Kooperation mit dem Deutschen Judo‐Bund e.V.“ Integracyjny –Judo_Club „Sakura“ pojechał w składzie: Marcin Liszcz, Adam Wiśniewski, Michał Weroński, Michał Warno, Agnieszka Strąk, Kamil Bułka, trener: Wojtek Janik i pani Katarzyna Wiśniewska. Wyruszyliśmy z Elbląga 22.03.2012r. o godzinie 16:00 na podbój Europy! Do punktu docelowego dojechaliśmy bez żadnych problemów. Następnego dnia o godzinie 9:00 powitali nas organizatorzy, udostępniając miejsca do wypoczynku. Po kilku godzinach wypoczynku nasi zawodnicy, jak zawsze uczynni i chętni do pomocy, zabrali się do układania maty na zawody. Po przygotowaniu sali i miejsc do spania wraz z innymi uczestnikami zawodów którzy przybyli w piątek, przystąpiliśmy do oficjalnego ważenia i załatwienia spraw formalnych, jak badania lekarskie, oraz omówienia programu mistrzostw. Wspólna kolacja i długie rozmowy z przybyłymi judokami i trenerami zakończyła intensywny piątek. Następny dzień rozpoczął się śniadaniem o godz.8 wraz z pozostałymi 150-cioma judokami przybyłymi na zawody, które przygotowali rodzice i działacze klubu organizatora.

Po śniadaniu pojechaliśmy na miejsce zawodów wspólnie z kolegami z Belgii. O 10:00 po wspólnej rozgrzewce zaczęły się zawody. Ponad 250 zawodników z Belgii, Francji, Austrii, Niemiec i Polski. Bardzo wysoki poziom walk podniósł rangę mistrzostw walki były „techniczne” i ładne. Sposób wygrywania, kultura przegrywania ułatwił pracowitym sędziom na dość szybkie i sprawne zakończenie turnieju.

A teraz szczegóły. Do pierwszej walki z zawodników z Elbląga wyszedł debiutant i najmłodszy stażem Kamil Bułka. Pierwszą walkę przegrał nieznacznie. Następne trzy, wygrał bez większego problemu zajmując ostatecznie III miejsce w swojej kategorii wagowej.

Następnymi byli Michał Weroński i Marcin Liszcz w tej samej kategorii wagowej.

Michał pierwszą walkę przegrywa, trzy następne wygrywa i zajmuje III miejsce. Marcin natomiast poszedł jak burza wygrywając trzy walki. Niestety w finale przegrywa z zawodnikiem z Berlina ostatecznie zajmując II miejsce.

Do walk przystąpił Michał Warno i przegrywa pierwszą walkę. Jego przeciwnik wygrywa dwie następne i wciąga Michała do walk repasażowych z szansą na brąz. Michał tego nie wykorzystał i przegrał zajmując ostatecznie 7 miejsce. Adam Wiśniewski, pierwszą walkę przegrywa, następne trzy wygrywa w pięknym stylu i zajmuje III miejsce. Agnieszka Strąk, nasza debiutantka jak Kamil walczyła dzielnie jednak widać było brak doświadczenia i obycia w zawodach. Ostatecznie zajęła 7 miejsce.

Zawodnicy SAKURY wywalczyli jeden tytuł Wicemistrzowski w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec, trzy medale brązowe i zajęli dwa siódme miejsca. Uhonorowaniem i potwierdzeniem dobrej klasy dla zawodników SAKURY jest puchar dla drużyny, wręczony przez Burmistrza Miasta Ludwigsburg !

Na zakończenie dnia obfitego w emocje, Charly- trener opiekujący się nami na turnieju, przygotował niespodziankę, dyskotekę która potrwała do północy. Po tak ekscytującym dniu z zaśnięciem nie było problemów.

Niedziela, 8:00 – wspólne śniadanie, przygotowanie prowiantu na drogę, serdeczne pożegnania przyjaciół i ok. 11:00 ruszyliśmy w drogę powrotną do Elbląga. Szczęśliwi, cali, choć lekko podziębieni wróciliśmy do domów. Dziękujemy naszemu kierowcy Panu Rolandowi za bezpieczną jazdę i opiekę nad całością grupy. Pani Kasi dziękujemy za otoczone nad nami ciepło rodzinne i dopilnowanie wszystkich szczegółów.

Mistrzostwa te pokazały, że tak trenując i biorąc udział w większej ilości zawodach możemy naprawdę dużo osiągnąć i zawalczyć na Olimpiadzie Specjalnej.

Dziękujemy wszystkim osobom dzięki którym ta wyprawa doszła do skutku i mogliśmy zrealizować nasze marzenia.

Zawodnicy, rodzice i trener SAKURY Elbląg Wojciech Janik.

Posted Under
Bez kategorii