ME Kadetów: piątek bez sukcesów

Info PZjudo

Nie powiodło się polskim judokom w 1 dniu Mistrzostw Europy Kadetów w fińskim Vantaa. Porażki ponieśli Natalia Kropska (-52kg) i Kacper Kaczor (-66kg) – oboje z GKS Czarni Bytom.

Natalia Kropska przegrała przez ippon z Francuzką Lalou Lebrun, a Kacper Kaczor wskutek dyskwalifikacji po 4 karach shido z Azerem Muradem Fatiyevem. Polska zawodniczka uległa tej samej rywalce podczas walki o brąz w niedawnych zawodach Pucharu Europy w Bielsku-Białej.

Miejmy nadzieję, że tak jak podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Kazaniu, również w Finlandii, Biało-Czerwoni będą rozkręcali się z dnia na dzień powiększając swój dorobek medalowy. Jutro faworytką kategorii -57kg będzie Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek). Polka, która jest wiceliderką rankingu światowego, rozstawiona jest z nr 1, a jej przeciwniczką w 1/8 finału będzie Elviira Kujansuu (Finlandia) lub Pleuni Cornelisse (Holandia).

Z dwójką będzie walczyła Włoszka Flavia Favorini (IJF – 4). Wśród kandydatek do podium wymieniane są też Chorwatka Iva Oberan i Gruzinka Eteri Liparteliani.

W zawodach indywidualnych wystąpią jeszcze -63kg Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań), +70kg Julia Świątkiewicz (UKJ Lemur Warszawa) i Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) oraz -73kg Łukasz Wala (KS Polonia Rybnik) i Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory), -90kg Sebastian Ołdak (AZS AWF Warszawa). W niedzielę drużynówka z udziałem Polek.