Ostatni dzień zmagań indywidualnych polskiej ekipy Weteranów dobiegł końca. Zarówno nasze Panie, jak i najmłodsi reprezentanci weterańskich kategorii czuli na plecach oddech medalistów z poprzednich dwóch dni i na słoweńskie tatami wkroczyli z pełnym zaangażowaniem oraz sercem do walki. Toczone przez naszych zawodników i zawodniczki pojedynki nie pozostawiały cienia wątpliwości, że oprócz indywidualnego sukcesu pracowali na jak najlepszą lokatę Polski w klasyfikacji generalnej.

Niestety na przeszkodzie w realizacji planu stanęły kontuzje Pawła Czaplickiego, który w walce z późniejszym złotym medalistą kategorii +100 kg doznał urazu nogi, oraz Bartłomieja Bednarczyka, którego uraz barku wykluczył z dalszej rywalizacji. Obserwując ich walki eliminacyjne jest pewne, że gdyby nie pechowy zbieg okoliczności, to obaj zawodnicy na pewno przywieźliby do Polski medalowe krążki. Pawłowi i Bartłomiejowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz na tatami.

Ostatecznie w bloku finałowym zobaczyliśmy jednego reprezentanta Polski; Macieja Zamęckiego w kategorii M2 -66kg, który  po bardzo wyrównanej walce, pełnej zwrotów akcji, musiał uznać wyższość rywala z Francji.

Dorobek trzeciego dnia walk to srebrny medal Macieja Zamęckiego (kat. 66 kg), brązowe medale Iwony Osenkowskiej (kat. 70 kg), Andrzeja Klimasa (kat. 66 kg), Piotra Pojawy (kat. 81kg), piąte miejsca Pawła Czaplickiego (kat. 100 kg) oraz Bartłomieja Bednarczyka, siódme miejsca Tomasza Kmiecika (kat. 66 kg) oraz Szymona Kowalskiego (kat. +100 kg).

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej nasza reprezentacja uplasowała się na 16 miejscu (na 37 krajów) z medalowym dorobkiem 1 złotego, 7 srebrnych i 12 brązowych medali.

Zmagania indywidualne nie kończą Mistrzostw Europy, bo w niedzielę od 9:30 zaczyna się turniej drużynowy. Polska reprezentacja po raz pierwszy w historii wystawiła aż trzy zespoły; jeden w kategorii TM30 (30-39 lat) oraz dwa w kategorii TM50 (50-64 lata).

Dziękujemy wszystkim Weterankom i Weteranom za dotychczasowe emocje i medale zdobyte w turnieju indywidualnym i trzymamy mocno kciuki za sukces naszych drużyn!

Relację przygotował Bartek Wiączek
Zdjęcia Olga Nowotny-Czupryna