ME w judo: przygotowania Polaków.

Źródło:PAP
Zgrupowania w węgierskiej miejscowości Tata, czeskim Nymburku i w Japonii – tak wyglądają przygotowania polskich judoków do mistrzostw Europy w rosyjskim Czelabińsku (26-29 kwietnia). To ostatnie zawody kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Londynie.

W pierwszej połowie marca podopieczni trenera Adama Maja przebywali w Nymburku. – Pobyt w Czechach przedłużyli Tomasz Adamiec, Janusz Wojnarowicz i Łukasz Kiełbasiński oraz drugi szkoleniowiec Marian Tałaj. Pozostali zawodnicy wrócili do Polski, a cała grupa ponownie spotka się w poniedziałek na Węgrzech. Później w planach mamy jeszcze obóz w Zakopanem – powiedział Maj.

W miejscowości Tata do ME szykować się będą: Zuzanna Pawlikowska, Katarzyna Kłys, Daria Pogorzelec, Paweł Zagrodnik, Adamiec, Kiełbasiński, Łukasz Błach, Krzysztof Węglarz, Rafał Filek, Jakub Wójcik i Wojnarowicz.

– Ze względu na kłopoty zdrowotne w zgrupowaniach zagranicznych nie uczestniczy Urszula Sadkowska. Ale jej start w mistrzostwach kontynentu nie jest zagrożony. Podobnie jak ona, w stolicy polskich Tatr ma się pojawić kontuzjowany ostatnio Grzegorz Eitel – dodał selekcjoner.

Pod koniec lutego Sadkowska zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata w Warszawie i potwierdziła, że powinna liczyć się w walce o czołowe pozycje na igrzyskach.

Prawdopodobnie na Węgry nie pojedzie też wicemistrz Europy z 2009 roku Tomasz Kowalski. – Wraz z trenerem klubowym Edwardem Faciejewem oraz grupą opolskich judoków wyjeżdża na kilkunastodniowe zgrupowanie do Japonii – wyjaśnił Maj.

Turniej w Czelabińsku będzie ostatnią szansą na zdobycie punktów do rankingu olimpijskiego. Pewnych wyjazdu do Londynu jest czworo reprezentantów Polski: Sadkowska (+78 kg), Kowalski (66 kg), Adamiec (73 kg) i Wojnarowicz (+100 kg). Bliska awansu jest Kłys (70 kg).

Posted Under
Bez kategorii
Tagged