ME Weteranów w judo – Adam Poździk chce zdobyć medal

Debiutujemy z bratem w Mistrzostwach Europy w Opolu i liczymy na wysokie miejsca w Opolu, mimo silnej konkurencji – mówi 44-letni Adam Poździk (grupa wiekowa M4), startujący w wadze 81 kg.

W opinii prezes PZJudo Wiesława Błacha i dyrektora sportowego Związku Jarosława Wołowicza, bracia Poździkowie: Adam i 45-letni Jarosław (100 kg) powinni należeć do czołowych postaci reprezentacji gospodarzy.

Mamy już doświadczenie w Mistrzostwach Świata Weteranów, w których startowaliśmy już cztery razy. Moim największym sukcesem było 5. miejsce na Węgrzech w 2010 roku, zaś Jarek ma w dorobku już pięć medali, w tym dwa złote – przyznał Adam Poździk, który podobnie jak brat na co dzień pracuje jako trener w Flocie Gdynia, a poza tym jest sędzią związkowym.

Adam i Jarosław Poździkowie z pewnością będą się liczyć w walce o medale, chociaż konkurencja jest silna. – Bardzo mocni są Rosjanie, Francuzi, Włosi. Wśród weteranów nie brakuje medalistów największych imprez, jak igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata. Ale postaramy się z bratem zająć wysokie lokaty. W czołówce powinni być też inni nasi koledzy z Floty, łącznie jest nas 12 osób. Mam na myśli m.in. Zbigniewa Kamińskiego i Jarosława Czarkowskiego – stwierdził.

W MP Adam Poździk raz był drugi; w finale przegrał z Wiesławem Błachem. – Brat też ocierał się o złoto w wagach od 90 do 100 kg, a rywalizował z Pawłem Nastulą – przypomniał.

Program ME Weteranów:

  • czwartek, 10 maja: F1 – F11 oraz M8 – M11
  • piątek, 11 maja: M1 – M4
  • sobota, 12 maja: M5 – M7
  • niedziela, 13 maja: turniej drużynowy

Biuro Prasowe ME Weteranów w judo, Opole 2012

Posted Under
Bez kategorii