Minister Sportu Joanna Mucha: Wolę sport uprawiać, niż oglądać ! Gratulujemy !!

Czy może być tak pięknie ? Od dwóch dni zastanawiamy się z kolegami czy Minister trenowała Judo czy Karate ? Raz prasa pisze Judo, a raz Karate. Tak czy inaczej to może być nasza Pani Minister tylko aby góra tego nie zaprzepaściła ! Gdzie są kwiaty od PZJ dla Pani Minister ? Prezentujemy ostatni wywiad z Joanną Muchą (źródło eurosport.pl).

Minister sportu i turystyki Joanna Mucha zapowiedziała, że oprócz priorytetów w swej pracy, jakimi są wielkie imprezy w 2012 roku – piłkarskie mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie w Londynie – będzie wspierała sport powszechny.
– Obejmując ten resort, jestem świadoma odpowiedzialności, ale też mam poczucie, że sobie poradzę z zadaniami i problemami, jakie stoją przede mną. Priorytetem są na pewno piłkarskie mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie, ale bardzo mi też zależy na upowszechnianiu kultury fizycznej i mocno będę wspierała ten kierunek – powiedziała minister.

Pytana, czy ma już skompletowany zespół, z którym będzie współpracowała, przyznała, że w większości tak, ale nie chciała ujawnić żadnych nazwisk. – Proszę dać mi jeszcze trochę czasu. Za tydzień, dwa spotkam się z dziennikarzami i wówczas odpowiem na wszystkie pytania – obiecała.

Po expose premiera Joanna Mucha rozmawiała w Sejmie ze swym poprzednikiem Adamem Gierszem. – Nie była to pierwsza i ostatnia rozmowa, jesteśmy umówieni na następne – zaznaczyła.

Nowa minister sportu przyznała, że bardziej woli uprawiać sport, niż oglądać. Z wielu dyscyplin najbliższe są jej sztuki walki, bo – jak wspomniała – przed laty je uprawiała

Posted Under
Bez kategorii
Tagged