Mistrz Świata Open 2011 – Abdullo Tangriev .

Absolutny Mistrz Świata Abdullo Tangriev (UZB). Nowy mistrz świata Uzbek Abdullo Tangiev – srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008. Tylko dwaj faworyci zakwalifikowali się do półfinału: mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004 – Keiji Suzuki (Japonia) i Abdullo Tangriev. Pozostali dwaj półfinaliści to Barna Bor (Węgry) – brązowy medal na Mistrzostwach Europy 2009 i Sung-Min Kim (Korea). W pierwszej walce ćwiećfinałowej, Abdullo Tangriev (Uzbekistan) pokonał brązowego medalistę mistrzostw świata 2010 – Hiroki TACHIYAMA (Japonia). Reprezentant gospodarzy Alexander MIKHAYLIN (Rosja) – mistrz świata w 2005 roku został pokonany przez węgierskiego judokę Barna Bora. W ostatnim ćwierćfinale doszło do pojedynku między dwoma mistrzami olimpijskimi z Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004. Japończyk Keiji Suzuki (113 kg) pokonał Białorusina Ihar (137 kg).
Wszyscy czekali na konfrontację Greka mistrza olimpijskiego – Ilias ILIADISA (96 kg) i brazylijskim mistrzem Danielem Hernandezem (150 kg ), różnica 54 kg. Grecki judoka miał szansę na zwycięstwo, po spektakularnej “uchimata”, ale brazylijczyk kontratakował i sędziowie ocenili kontrę na ippon (oguruma). Tym razem “ogromny Goliat” pokonał “drobnego Davida”.

Półfinały: srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 – Abdullo TANGRIEV (Uzbekistan) wygrał na hantei z Sung-Min Kim (Korea). Mistrz Olimpijski Keiji Suzuki (Japonia) został pokonany przez młodego Węgra Barna BORA przez ippon (sasae tsuomi ashi).
brązowe medale zdobyli: Keiji Suzuki (Japonia) i Alexander MIKHAYLIN (Rosja).
Finał konkursu. Abdullo TANGRIEV (Uzbekistan) zdobył tytuł Świata wygrywając z Barna Bor (Węgry), przez ippon (uranage).
Wyniki końcowe :
1 Abdullo TANGRIEV (Uzbekistan)
2. Barna Bor (Węgry)
3. Keiji Suzuki (Japonia)
3. Alexander MIKHAYLIN (Rosja)
5. Hiroki TACHIYAMA (Japonia)
5. Sung-Min Kim (Korea)
7. Kazuhiko Takahashi (Japonia)
7. Ihar MAKARAU (Białoruś)
źródło: IJF

Posted Under
Bez kategorii
Tagged