Mistrzostwa Europy Seniorów w Judo w 2017 roku w Polsce
info PZjudo

W sobotę 10 grudnia w Atenach odbył się Kongres Europejskiej Unii Judo (European Judo Union) podczas którego przedstawiciele Polskiego Związku Judo zaprezentowali postęp prac organizacyjnych oraz logo największego europejskiego wydarzenia w tej dyscyplinie w 2017 roku. Władze Europejskiej Unii Judo wyraziły uznanie dla organizacyjnego profesjonalizmu oraz stanu przygotowań PZJudo do tego wydarzenia.

Przyszłoroczna edycja Mistrzostw Europy w Judo odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia 2017 r. w Polsce. Areną zmagań będzie mieszcząca się w Warszawie Hala Torwar, której płytę wypełnią cztery tatami. O medale w zawodach indywidualnych i drużynowych walczyć będą najlepsi judocy i judoczki na naszym kontynencie. Mistrzostwa Europy w Judo w 2017 roku objęte są patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

– Jesteśmy szczęśliwi, że w ostatnich miesiącach wzrosło tempo przygotowań do flagowego wydarzenia Europejskiej Unii Judo. Jestem przekonany, że Polski Związek Judo z pomocą zespołu EJU wykona świetną pracę i już za cztery miesiące będziemy mogli cieszyć się z wielkiego święta naszej dyscypliny w historycznej warszawskiej arenie – powiedział Sergey Soloveychik, prezydent Europejskiej Unii Judo (EJU)