MP U23 w Pile to było coś lub to coś było ….? Surrealiztyczna wycieczka do Piły na te mistrzostwa to było przeżycie które na długie lata zapadnie mi w pamięci. Na początek lekkie wprowadzenie dla miłośników Judo, tekst ten dedykuję mojemu koledze Przemkowi trenerowi znanego klubu który stwierdził, że o naszym Judo powinno pisać się tylko dobrze i przekonał mnie. Więc …
Zawody w Pile to była mistrzowska robota. Organizatorzy zadbali o to aby nas wszystkich wprowadzić w klimat imprez rozgrywanych w latach 70 i im się to doskonale udało. Oczywiście w najdrobniejszych detalach.
Mieliśmy więc doskonałe płotki reklamowe odgradzające tłumy kibiców od placu zmagań zawodników. Tutaj czuliśmy się naprawdę bezpieczni i gotowi na wszystko.
Oprawa muzyczna otwarcia, hymn, prezentacja gości, super mikrofony i specjalne efekty które mogły nieco wprowadzić w błąd nieznających się gapiów, że coś się nie udaje tylko dodały blasku temu wydarzeniu. Do tego spikerka na najwyższym międzynarodowym poziomie z lekkim kolorytem wprowadzała nas wszystkich obecnych w klimat zmagań sportowych.
A już oprawa walk finałowych w najnowocześniejszej oprawie multimedialnej tylko dodała urokowi tej ważnej części tak wielkiej imprezy. Niestety chyba tylko to mogli usłyszeć i zobaczyć właściciele najnowszych smartfonów, bo w tym paśmie na pewno to było emitowane. Ja po prostu nie byłem na to przygotowany, taki ze mnie gapcio.
Transmisja video też była i co najważniejsze były zbliżenia ! Medale też były cudowne, więc na przyszłość niech się wszyscy organizatorzy uczą jak i co zrobić.
Bardzo też cieszy, że tym klimatem i tym kunsztem mogliśmy się pochwalić przed naszym specjalnym gościem Aleksandrem Jackiewiczem z EJU. Jestem przekonany, że teraz ma pełny obraz naszego potencjału i niebawem powinniśmy dostać specjalne programy pomocowe z EJU.
Kwiat i ilość naszego Judo w tej grupie wiekowej też zaprezentował się nader okazale dodając tylko blasku tej imprezie.
Jedynie to co nieco dodawało szarości temu spektaklowi to sędziowie którzy w tym dniu niczym wielkim się nie wyróżnili.
To tyle z Piły – serca dzisiejszego Judo w Polsce ! Wyniki na stronie PZJudo !
A teraz na poważnie: Gratulacje dla medalistów i ich trenerów klubowych ! Brawo panowie i panie !!