Mistrzyni Europy Anna Borowska (-57 kg) i wicemistrzyni Beata Pacut (-78 kg) znalazły się w składzie na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 22-26 października w Fort Lauderdale na Florydzie.
W amerykańskich zawodach wystąpi łącznie pięcioro polskich judoków, a poza finalistkami niedawnych MEJ w Bukareszcie, także Anna Załęczna (+78 kg), Damian Stępień (-73 kg) i Piotr Kuczera (-90 kg).
W bukareszteńskim turnieju blisko podium byli również Anna Załęczna (+78 kg) i Piotr Kuczera (-90 kg). Oboje przegrali pojedynki o 3 miejsca i uplasowali się na 5 pozycjach. Z kolei na 7 lokacie sklasyfikowany został aktualny Mistrz Polski seniorów Damian Stępień (-73 kg). Już za kilka dni będzie bronił tego tytułu w Katowicach.
Rok temu znakomicie w najważniejszych turniejach juniorskich spisała się Arleta Podolak (-57 kg). Najpierw zdobyła brąz mistrzostw kontynentu, a później złoto Mistrzostw Świata. W stolicy Słowenii powtórzyła osiągnięcie Rafała Kubackiego z Rzymu z 1986 roku.
Najlepsi w Stanach Zjednoczonych otrzymają nagrody finansowe – za złoty medal 1600 dolarów dla judoczki i judoki oraz 400 dolarów dla trenera, za srebro – 1120 i 280, a za brąz – 640 i 160.