Grzegorz Gros i Martyna Bierońska – trzykrotni mistrzostwie Polski Form Kata w judo, medaliści mistrzostw Polski, Świata i Europy w ju-jitsu. Postanowili wystartować po raz pierwszy w mistrzostwach Europy na Malcie, aby to zrobić muszą samodzielnie sfinansować swój wyjazd.  Założyli kampanię KATA na wspieram.to, serwisie służącym do zbiórek pieniężnych na różne cele.

Osobiście trzymam kciuki za tych zawodników, jestem przekonany, że mają szanse na medal.  W ich imieniu zapraszam do wsparcia tego wyjazdu, więcej szczegółów na: https://wspieram.to/formkata

Piszą w serwisie wspieram.to:

Aktualnie przygotowujemy się do Pucharu Europy we Włoszech, który już na początku marca zostanie rozegrany. Ma to być przedsmak tego co zobaczycie w naszym wykonaniu podczas mistrzostw Europy w maju. Jednak, aby tam się wybrać musimy opłacić sobie przelot, noclegi, opłaty startowe czy też wyżywienie. Koszt takiego wyjazdu wynosi ok. 5000zł. Polski Związek Judo z racji, iż jest to dyscyplina nieolimpijska nie finansuje tego typu wyjazdów stąd cały koszt spada na naszą dwójkę. Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 6-7 maj w Qroqq na Malcie.