W ostatnią niedzielę października w Neapolu w hali Palavesuvio odbyły się pierwsze otwarte Mistrzostwa Masters regionu Campania (Open Campania Master Judo Tournament).
Był to pierwszy turniej w tym regionie, który jednocześnie pozwalał na zdobycie punktów rankingowych w krajowej klasyfikacji Weteranów. Można to było zaważyć w obsadzie startujących zawodników, którzy do Neapolu zjechali z całego kraju.

Z Polski wyruszyła pięcioosobowa ekipa Stanisław Pazgan (AZS Uniwersytet Warszawski), Krzysztof Czupryna (Kejza Team Rybnik), Krzysztof Kaczmarek (UKS Dębiec Poznań), Bartłomiej Wiączek (Nastula Club) I Dariusz Kasprzyk (Ipanema Piaseczno).

Nasi Weterani pobyt w stolicy Kampanii rozpoczęli od świętowania Światowego Dnia Judo wspólnym treningiem w klubie Judo Link prowadzonym przez Lincolna Hana. Była to świetna okazja do wymiany sportowych doświadczeń, podzielenia się wiedzą, nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze Wielkiej Rodziny Judo.

Dzień po rocznicy urodzin Jigoro Kano nasi zawodnicy stanęli do rywalizacji na tatami. Po mocnych walkach po medale sięgnęli i zameldowali się na podium: w kategorii M7 -66 kg Stanisław Pazgan (srebro), M5 -66kg Krzysztof Czupryna (złoto) I Bartłomiej Wiączek (brąz), w kategorii M4 -73 kg Krzysztof Kaczmarek (srebro). Po pierwszej walce z powodu kontuzji Dariusz Kasprzyk wycofał się z turnieju.

Gratulujemy medalistom i czekamy na kolejne wiadomości ze zmagań naszych Weteranów.

Zdjęcia dostępne na FB: https://www.facebook.com/judoinfo/posts/555599686570573

foto: Olga Nowotny-Czupryna

https://www.facebook.com/judoinfo/posts/555599686570573