Na stronie IJF.org przeczytamy, że Judo to sport dynamiczny, stale narażony na nowe sytuacje treningowe i rywalizacyjne. Ponieważ nowy cykl olimpijski ma się rozpocząć wraz z kwalifikacjami olimpijskimi do Paryża 2024, które rozpoczną się w maju 2022, IJF dostosowuje zasady sędziowania, aby odzwierciedlić potrzeby rozwojowe naszego sportu.

W związku z pandemią cykl olimpijski w Paryżu będzie trwał trzy lata, dlatego zasady sędziowania zostaną dostosowane tak, aby zaprezentować judo w jak najlepszej formie.

Vladimir Barta, główny dyrektor sportowy IJF, powiedział: „Otrzymaliśmy propozycje i zalecenia od krajowych federacji dotyczących poprawek i zmian w przepisach. IJF ciężko pracuje nad unowocześnieniem naszego ukochanego sportu przy udziale partnerów. Te nowe zasady wejdą w życie od samego początku z 2022 r., obowiązuje do 2024 r.

Zasadą zasad jest ochrona sportowców i całego sportu, a jednocześnie promowanie judo, aby było bardziej dynamiczne, bardziej atrakcyjne dla publiczności i mediów”.

W tym obszernym filmie Neil Adams, medalista olimpijski, mistrz świata, a dziś IJF Refereeing Supervisor, szczegółowo wyjaśnia wszystkie zasady, które będą obowiązywać w pierwszej kolejności podczas Grand Prix Odivelas w Portugalii w dniach 28-30 stycznia i aż do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie ijf.org