Tradycji stało się zadość i znów polskie judo ma medal w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF). Dziś w XIV edycji zawodów węgierskim Győr brąz wywalczyła startująca w kategorii wagowej -57kg Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom).

Lipiec jest niezwykle udany dla Natalii Kropskiej, bowiem wcześniej zdobyła brąz podczas Mistrzostw Europy Kadetek. W tym sezonie wygrała też mocno obsadzony Puchar Europy Kadetek w Berlinie. A już niedługo czeka ją występ w Mistrzostwach Świata w Santiago de Chile.

W EYOF Natalia Kropska zwyciężyła przez ippon Gruzinkę Tinatini Revazishvili i Węgierką Alexandrę Maroti. W półfinale rywalką bytomianki była Słowenka Kaja Kajzer. Polka przegrała przed czasem, a w walce o brąz wygrała z Turczynką Hasret Bozkurt. Rywalka została zdyskwalifikowana po 35 sek.

Po jednym pojedynku w czwartek wygrali Michalina Skipiała (UKJ Lemur Warszawa) w wadze -63kg i Stanisław Dolaziński (UKJ Lemur Warszawa) -81kg, a pierwszą walkę w dogrywce przegrał Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory) -73kg, kolejny uczestnik MŚ Kadetów w Chile.

Jutro zakończenie turnieju indywidualnego w judo podczas Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Walczyć będzie 4 Polaków.

źródło: PZJUDO
Foto: Facebook Marek Słyk