Zgodzimy się wszyscy, że sportowcy nie są winni całej sytuacji.
Zgodzimy się również, że niewinne ofiary, dzieci i kobiety też nie są winne całej sytuacji. Ale jednak giną!

Dzisiaj się wstydzę! Wstydzę za moją federację.

W zeszłym tygodniu, po konflikcie między Rosją a Ukrainą, Międzynarodowa Federacja Judo nałożyła sankcje na Rosyjską Federację Judo, odwołując Wielki Szlem w Kazaniu, 20-22 maja 2022 r. Ponadto, Międzynarodowa Federacja Judo odwołuje wszystkie zawody judo na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Ponieważ wydarzenia sportowe i sam sport promują pokój i solidarność na całym świecie, uważamy, że sportowcy, którzy uczestniczą w międzynarodowych wydarzeniach sportowych, promują pokój i międzynarodową solidarność. Na tej podstawie globalna decyzja o nałożeniu sankcji na wszystkich rosyjskich sportowców, niezależnie od wyrażanych przez wielu różnych opinii, nie jest uważana za uzasadnioną.

Jakakolwiek radykalna decyzja o zablokowaniu udziału sportowców w zawodach sportowych byłaby jedynie kontynuacją eskalacji przemocy i pielęgnowaniem poczucia niesprawiedliwości wobec tych sportowców, którzy nie brali udziału w żadnej decyzji dotyczącej konfliktu.

Nie możemy potępiać sportowców za to, co się dzieje. Dlatego zgodnie z Kartą Olimpijską i jej podstawowymi zasadami, tak jak czyniła to IJF w przeszłości podczas innych trudnych konfliktów między niektórymi państwami i narodami, damy rosyjskim sportowcom możliwość uczestniczenia w zawodach IJF tylko pod flagą IJF, logiem i hymnem.

Oryginalny artykuł: Statement of the International Judo Federation