.
Info PZJudo.

Paula Kułaga (-78kg) zdobyła srebrny medal, a Daria Tymann (+78kg), Jakub Ozimek (-90kg) i Kacper Szczurowski (-100kg) brązowe w 2. dniu otwartego Pucharu Europy Juniorów w Gdyni. Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli 7 medali. Przegranych walk o brąz było 6.

Zaledwie 3 minut potrzebowała Paula Kułaga (TDK Trzcianka) na dojście do finału. Wygrała przed czasem z Ukrainką Oksaną Perevozniuk i Holenderką Jasmijn Lestehuis. W pojedynku o złoto Polka przegrała z inną Holenderką Iloną Lucassen.

Wczoraj srebrny krążek wywalczyła startująca w wadze -57kg Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik). W niedzielę również gospodarze mieli dwa brązowe medale, po które sięgnęli Tomasz Zielski (-55kg, UKS Galeon Gdynia) i Tomasz Czerniawski (-73kg, AZS UW Warszawa). W niedzielę troje kolejnych reprezentantów Polski triumfowała w potyczkach o brąz.

Jakub Ozimek (AZS AWF Warszawa) pokonał przez ippon Czecha Matyasa Rejchrta i Portugalczyka Jaime Santosa, wygrał też z Erykiem Ryciakiem, a w decydującej potyczce okazał się lepszy od Holendra Jelle Snippe. Łącznie stoczył 5 walk.

Jedną mniej miał Kacper Szczurowski (AZS Gliwice), a jego bilans wyniósł 3-1. Dwie ostatnie rozstrzygał w regulaminowym czasie, ale na jego koncie były punkty – waza-ari z Dominikiem Majowskim (GKS Czarni Bytom) i yuko z Niemcem Domenikiem Schoenfeldtem.

W wadze ciężkiej (+78kg) juniorek trwał bój Polek z Japonkami. Doszło aż do 4 bezpośrednich pojedynków, w tym dwóch w półfinałach, w których górą były Azjatki. Jedyną porażkę Daria Tymann (GKS Czarni Bytom) poniosła dziś z Mei Sato. O brąz Daria zwyciężyła Anitę Formelę (Conrad Gdańsk).

Piąte miejsca zajęły w niedzielę Barbara Kulik (UKJ 225 Warszawa), Paulina Przyczyna (AZS AWF Wrocław), Anita Formela i Julia Świątkiewicz (UKJ Lemur Warszawa).

W klasyfikacji drużynowej najlepsi Holenderzy 12 medali (3-4-5), a za nimi uplasowali się Japończycy (3-3-1) i Włosi (3-0-0). Z grona Biało-Czerwonych 20 na pozycjach punktowanych 1-7. Kolejne starty Polaków to PE w Pradze i Berlinie, a we wrześniu Mistrzostwa Europy w Hiszpanii.