PE Kadetów – Joanna Majdan: liczę na 6 kwalifikacji na ME

– Liczę na sześć kwalifikacji na Mistrzostwa Europy Kadetek – mówi trener kobiecej reprezentacji Polski przed Pucharem Europy Kadetek, który odbędzie się w sobotę i niedzielę w Bielsku-Białej.

Do tej pory minima Polskiego Związku Judo wypełniły dwie zawodniczki. Ostatnią szansą jest start w ten weekend.

– Kasandra Hanelt (AZS-UKW Bydgoszcz) w wadze 70 kg wygrała turniej o PE w Teoplicach, trzecia była w Twerze i siódma w Berlinie. To mocna zawodniczka, która powinna poradzić sobie w silnej stawce w Bielsku-Białej. Z kolei Paula Kułaga (TDK Trzcianka) w +70 kg triumfowała w Twerze i uplasowała się na trzeciej pozycji w Teplicach. Jest aktualną mistrzynią Polski juniorek. Mocnym punktem będzie też inna zawodniczka startująca w plusie Kamila Pasternak (MKS Juvenia Wrocław) – powiedziała Joanna Majdan.

W PEK w Bielsku-Białej o nominacji na ME Kadetów, które w dniach 22-24 czerwca odbędą się w czarnogórskiej miejscowości Bar, walczyć będą też inne zawodniczki.

– Liczę m.in. na Martę Wykupil (K.S. Judo Czechowice-Dziedzice) z kat. 57 kg, która będzie startowała prawie jak w domu. W PE w Zagrzebiu była trzecia, ale później miała kłopoty ze zdrowiem, anginę i nie startowała. Warunkiem występu w mistrzostwach kontynentu są dwukrotnie miejsca na podium lub punktowane. Do tej pory było pięć PE – w Zagrzebiu, Kijowie, Twerze, Teplicach i Berlinie. Teraz szósta i ostatnia szansa. Potem jeszcze mamy dwa starty kontrolne w Polsce, dwutygodniowe zgrupowanie w Zakopanem i już wyjazd na ME – dodała trener Majdan, która w kadrze współpracuje m.in. z wicemistrzynią olimpijską z Atlanty i brązową medalistką mistrzostw świata 1995 Anetą Szczepańską.

—–
Biuro Prasowe Pucharu Europy Kadetów, Bielsko-Biała 2012

Posted Under
Bez kategorii