Kiedy cała Polska wypoczywa podczas długiego weekendu nasi Weterani nie próżnują. W uroczej słoweńskiej miejscowości Podčetrtek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Weteranów 2023.

Z Polski wyruszyła bardzo liczna, bo złożona z 40 Weteranów i 2 Weteranek ekipa, aby zmierzyć się w bojach o tytuł Mistrza i Mistrzyni Europy.
W pierwszym dniu walczyli mężczyźni w najstarszych kategoriach wiekowych (50 lat i starsi), z naszej kadry na tatami wyszła połowa naszej męskiej reprezentacji, aż 20 zawodników.

Tak liczny udział polskich Weteranów zaowocował sukcesem i przyniósł garść dobrych wieści ze Słowenii; po pierwszym dniu Polska zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ogromne brawa i gratulacje należą się przede wszystkim naszym medalistom, w gronie których są: Jacek Gemza zdobywając złoto, Stanisław Pazgan, Ryszard Wichan, Andrzej Rodzoch oraz Grzegorz Kupczyński, którzy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych stanęli na drugim stopniu podium. Listę medalistów zamykają Krzysztof Czupryna oraz trójka Sławomirów, czyli panowie Kamiński, Paduch oraz Matejczyk, którzy do kraju przywiozą brązowe krążki. Punktowane lokaty zajęli Artur Papis, Dariusz Pawłowski i Zbigniew Kaznocha (wszyscy zakończyli zawody na piątym miejscu) oraz Tomasz Tuszyński i Bartłomiej Wiączek (miejsce siódme).

W drugim dniu na słoweńskim tatami zobaczymy wśród ekipy naszych reprezentantów Krzysztofa Wiłkomirskiego, który po zdominowaniu kategorii 73 kg zdecydował się sięgnąć po medal w wyższej wadze i będzie zmagał się w kategorii 81 kg, medalistów ME i MŚ Romana Janiszewskiego, Ireneusza Łukowskiego, Pawła Sitarskiego, Mariusza Walendzewicza i Radosława Gajmadakina, a także Krzysztofa Kaczmarka, Witolda Fijałkowskiego i Waldemara Banaszaka.
Naszych reprezentantów możemy dopingować i obserwować na https://judotv.com/competitions/eju_vet2023/overview .

Jeszcze raz gratulujemy naszym medalistom i czekamy na kolejne dobre wieści ze Słowenii !

Zdjęcia: Olga Nowotny-Czupryna