W dniu 09.06.2013r. w Luboniu odbyły się I Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnych w Judo. Pierwszy raz na takiej imprezie spotkało się aż 42 zawodników z 4 czterech klubów.

Oprócz dwóch poznańskich sekcji Akademii Judo z ZSS nr 101 oraz ZSS nr 107, które reprezentowała najliczniejsza grupa judoków, w zawodach wzięli udział również zawodnicy z klubu Sakura Elbląg, Górnik Konin oraz Feniks Bytom. Po wielu emocjonujących pojedynkach, zostały wręczone medale i nagrody. Wszyscy zawodnicy, prezentując wysoki poziom umiejętności, wielką wolę walki i ogromną dawkę pozytywnej energii, po raz kolejny dali nam dowody na to, że Judo jest dla nich świetną formą spędzania czasu, a w wielu przypadkach także życiową pasją. Reprezentanci Akademii Judo pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając: 3 brązowe medale, 4 srebrne oraz 6 złotych.

Judo uprawiane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce rozwija się w najlepsze. Przed rokiem pisaliśmy o sukcesie, którym było spotkanie się na zawodach dwóch polskich klubów. Dzisiaj możemy już pisać o 4 klubach, w tym także jednym z dwoma sekcjami. Miejmy nadzieję, że I Mistrzostwa Polski, zaznaczą się w karcie historii jako krok milowy w staraniach o przyjęcie Judo do oficjalnych dyscyplin Olimpiad Specjalnych Polska oraz, że przy dalszej takiej pracy naszych trenerów, zawodników i działaczy oraz odrobinie dobrej woli innych ludzi, tak wspaniałe imprezy wpiszą się na stałe do kalendarza rozgrywek Judo w Polsce.