Po pierwszym dniu PE Kadetów

W weekend 19-20 w Bielsku-Białej rywalizują judocy z dwóch roczników – 1996 i 1997.
Zawody odbywają się na hali sportowej BBOSiR ul. Karbowa 26.

Niemal cała krajowa czołówka – 33 zawodniczki i 50 zawodników – występuje w Pucharze Europy Kadetów w judo. W sumie 455 reprezentantów z 28 Państw. Najliczniej dopisała reprezentacja Rosji, Francji i Węgier.

Turniej 18 raz z rzędu organizowany jest przez K.S Gwardię Bielsko-Biała.
Puchar Europy jest turniejem otwartym i dlatego po raz rugi na turniej przyjechała reprezentacja Japonii. Po raz pierwszy byli 3 lata temu w Szczyrku.

W pierwszym dniu Pucharu Europy Kadetów polscy reprezentanci startowali w kategoriach wagowych 40,44,48,52 dziewcząt oraz 50,55,60,66 chłopcy.

Na turnieju pojawili się prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult wraz z radnymi.
W pierwszym dniu turnieju w walce finałowej kategorii 60kg Wawrzyczek Paweł z KS Czechowice Dziedzice spotkał się z Japończykiem Oshima Takumi. W emocjonującym pojedynku zwyciężył reprezentant Japonii.

Trenerem klubowym Pawła jest Bogdan Tyl w swoim dorobku trenerskim ma Srebrną Medalistkę Mistrzostw Europy Katarzynę Kłys oraz Brązową Medalistkę Mistrzostw Europy Barbarę Bukowską.
W kategorii 48kg dziewcząt reprezentantka Polski Cieślik Klaudia poległa w walce o brązowy medal z Ukrainką Skopych Iryną zdobywając piąte miejsce.

Z poważaniem
Biuro Prasowe Pucharu Europy

Posted Under
Bez kategorii