W miniony weekend, 4,5 i 6 stycznia 2019 w Elblągu odbył się po raz ósmy Judo Camp „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza” organizowany przez UKS Olimpia Judo Elbląg pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg.

W hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej na macie o powierzchni 1081mkw w ciągu trzech dni trenowało blisko 900 judoków z Czech, Litwy, Rosji i Polski.

Treningi dla zawodników i trenerów przeprowadził znakomity zawodnik i trener Damiano Martinuzzi, który prowadził reprezentacje Belgii na igrzyskach olimpijskich Londyn 2012 i Rio 2016. Jego zawodnicy zdobyli 10 medali mistrzostw Europy, 3 medale mistrzostw świata i jeden medal olimpijski w Londynie w 2012. Był to bardzo intensywny okres, treningi odbywały się w sesji porannej od 8:30 i popołudniowej, którą kończyły konsultacje dla trenerów po godzinie 20.

W ramach Judo Camp w czwartek 3 stycznia 2019 przeprowadzono przy współpracy z Urzędem Miasta Elbląg i MOSiR Elbląg akcję „STOP zwolnieniom z WF-u – trening z mistrzem”. Akcję poprowadził trener Krzysztof Wiłkomirski, dwukrotny medalista mistrzostw europy i świata, wielokrotny mistrz polski, olimpijczyk. W jej ramach odbyła się pokazowa lekcja WF w której uczestniczyło blisko 150 uczniów elbląskich szkół oraz spotkanie z nauczycielami WF.

Rok 2019 młodzi polscy judocy rozpoczęli pracowicie na campie w Elblągu trenując i walcząc pod okiem znakomitego trenera oraz swoich trenerów klubowych. Akcja ta mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, wsparciu finansowemu Miasta Elbląg oraz pomocy organizacyjnej MOSiR Elbląg.

informacje nadesłał
Roman Gdula – UKS Olimpia Judo Elbląg