Za Polskim Związkiem Judo podaję: Polacy z medalami największych światowych zawodów – podsumowanie seniorskiego roku 2017

Brązowy medal Agaty Ozdoby-Błach (-63kg) w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie oraz srebrny medal reprezentacji kobiet w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Warszawie – rok 2017 był udany dla seniorskiego polskiego judo.

Biało-Czerwoni zdobywali medale także w najbardziej prestiżowych turniejach takich jak Grand Slam i Grand Prix, stawali na podium European Open i African Open, czyli Pucharów Świata. To były najważniejsze sukcesy Polaków w kończącym się roku.

W listopadzie w Grand Slam w Abu Dhabi srebro zdobył Maciej Sarnacki +100kg, a brąz Agata Ozdoba-Błach -63kg. W marcu brązowy medal Grand Slam w Baku wywalczyła 19-letnia Julia Kowalczyk -57kg.

Turniej Grand Prix w Taszkiencie wygrała Anna Borowska -57kg, a srebro zdobyły tam Agata Perenc -52kg i Beata Pacut -78kg. W zawodach tej rangi w Hadze srebro wywalczył Maciej Sarnacki +100kg, a brąz Rafał Kozłowski -90kg.

Bardzo udany dla Polaków był turniej European Open w Katowicach, gdzie zwyciężyli Piotr Kuczera -90kg i Maciej Sarnacki +100kg, a brąz zdobyli startujący w wadze -66kg Patryk Wawrzyczek i Aleksander Beta. W tym samym czasie w Pradze złoto wywalczyła Anna Borowska -57kg, srebro Beata Pacut -78kg, brąz Agata Ozdoba -63kg.

Wcześniej European Open w Rzymie wygrał Piotr Kuczera -90kg. Anna Borowska -57kg była najlepsza w African Open w Casablance, Agata Perenc -52kg w European Open w Bukareszcie, a Agata Ozdoba -63kg w European Open w Mińsku, tuż przed MŚ na Węgrzech.