Powrót Sadkowskiej po pięciomiesięczniej przerwie

Źródło: PAP, foto: judoinsite.com

Po pięciomiesięcznej przerwie do międzynarodowej rywalizacji wraca medalistka mistrzostw Europy Urszula Sadkowska (+78 kg). 27-letnia judoczka wystąpi w Pucharze Świata w Sofii (28-29 stycznia).
Ostatni raz Sadkowska startowała pod koniec sierpnia w mistrzostwach świata w Paryżu. W 1/8 finału przegrała z utytułowaną Brytyjką Kariną Bryant.

Długa przerwa dwukrotnej medalistki ME (srebro 2009 i brąz 2010) nie wpłynęła na jej pozycję w rankingu olimpijskim – wciąż jest 12., co gwarantuje jej start w igrzyskach w Londynie. Miejsc jest 14, a przewaga Polki nad sklasyfikowaną na 15. miejscu Gułżan Isanową z Kazachstanu wynosi prawie sto punktów.

“Oprócz Sadkowskiej, w stolicy Bułgarii wystąpią Marta Kubań (52 kg), Agata Perenc (57 kg), Katarzyna Kłys (70 kg) i Daria Pogorzelec (78 kg). Z kolei w ostatni weekend stycznia w męskim PŚ w Tbilisi walczyć będą: Krzysztof Wiłkomirski (73 kg), Krzysztof Węglarz i Robert Krawczyk (obaj 90 kg) oraz Grzegorz Eitel (+100 kg)” – poinformował PAP trener reprezentacji Polski Adam Maj.

W dniach 25-26 lutego turniej PŚ kobiet odbędzie się w Warszawie.

Posted Under
Bez kategorii