Prezydent EJU, Sergey Soloveychik, przekazał wszystkim federacjom narodowym i ich sportowcom ważną wiadomość dotyczącą tegorocznych Mistrzostw Europy Seniorów w Judo.Drodzy sportowcy, trenerzy, pracownicy i Federacje Narodowe EJU biorące udział w Mistrzostwach Europy Seniorów w Judo w Pradze!

Pomimo obecnej trudnej sytuacji w Europie, a zwłaszcza w Czechach, która spowodowała nową falę infekcji, EJU zdecydowało o organizacji Mistrzostw Europy Seniorów w Judo.

Uzasadnieniem podjęcia tak odpowiedzialnej decyzji są następujące czynniki. Po pierwsze, MKOl ogłosił, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się w 2021 roku, a my jesteśmy zobowiązani przygotować europejskich sportowców do ich głównego wydarzenia w życiu, co jest niemożliwe bez udziału w zawodach na tak wysokim poziomie. Po drugie, kierujemy się przykładem IJF i Węgierskiego Stowarzyszenia Judo, które gościło Grand Slam w Budapeszcie na wysokim poziomie, włączając w to środki bezpieczeństwa epidemiologicznego. Eksperci EJU i wraz z Czeską Federacją Judo są gotowi zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom Mistrzostw Europy.

Wreszcie, trzecim czynnikiem naszego zaufania jest solidarność i dyscyplina europejskich federacji narodowych i członków drużyn narodowych. Wierzę, że ze świadomością odpowiedzialności za swoje rodziny i kolegów w sporcie wszyscy uczestnicy Mistrzostw Europy pokażą swoje walory judo: dyscyplinę, odpowiedzialność, uczciwość, wzajemną pomoc, odwagę, szacunek dla innych i jedność.

Życzę wszystkim zdrowia i zwycięstw na Mistrzostwach Europy!

źródło i foto: https://www.eju.net/message-of-the-president/