Jak podaje Polski Związek Judo od października br ma wystartować u nas program Międzynarodowej Federacji Judo ” Judo in Schools”

(…)to program, którego celem jest rozwój naszej dyscypliny poprzez wprowadzenie judo do szkół podstawowych – mówi Jacek Zawadka Prezes PZ Judo – W styczniu podczas mojego spotkania z Prezydentem IJF Mariusem Vizerem ustaliliśmy najważniejsze parametry programu w Polsce . Przyjęliśmy, że w tym roku do programu „Judo in Schools” zostanie zaproszonych 16 szkół podstawowych po jednej z każdego województwa. Każda z tych szkół otrzyma z puli IJF, za pośrednictwem PZ Judo, maty na wyposażenie sali do zajęć judo, 50 judog dla dzieci. Sprzęt i judogi zostaną przekazane szkołom przez PZ Judo na zasadzie użyczenia.
Ponadto uzyskamy od IJF środki finansowe na wynagrodzenie trenera, który będzie prowadził zajęcia – równowartość do 1000 USD brutto miesięcznie w okresie 10 miesięcy. Zajęcia dla uczestników będą nieodpłatne.

8 czerwca pan Prezydent Marius Vizer podpisał porozumienie w tej sprawie.Sygnatariuszami tego porozumienia są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski, którzy deklarują wsparcie działania programu w kolejnych latach. Wybierane do programu mają być duże, prężne szkoły, w których dotychczas nie były prowadzone popołudniowe zajęcia judo.

Osobiście kibicuję tego typu ruchom, mają one popularyzować naszą dyscyplinę wśród dzieci.  Trzymam kciuki za powodzenie projektu.

Więcej na stronie PZJUDO.PL