Bez powodzenia startowali polscy judocy w piątek w Hamburgu w turnieju o Super Puchar Świata. Zarówno Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk) w wadze 52 kg jak i Paweł Zagrodnik (Czarni Bytom) w wadze 66 kg odpadli w eliminacjach.
Turniej w Hamburgu jest jedną z ostatnich eliminacji olimpijskich judoków z Europy. Na początku marca o punkty w eliminacjach będzie jeszcze można wywalczyć w dwóch turniejach o Puchar Świata – kobiet w Warszawie i mężczyzn w Pradze, a całość rywalizacji o prawo startu w Pekinie zakończy się mistrzostwami Europy w Lizbonie, w dniach 4-6. kwietnia.

Na starcie trzydniowego turnieju w Hamburgu stanęło 537 judoków (310 mężczyzn i 227 kobiet) z 71 krajów, w tym pięcioro reprezentantów Polski.
W inauguracyjnym dniu zawodów zwyciężyli: kobiety – 48 kg: Emi Yamagishi (Japonia), 52 kg: Li Ying (Chiny); mężczyźni – 60 kg: Ludwig Paischer (Austria) i 66 kg: Oscar Penas (Hiszpania)

Medaliści:

kobiety

48 kg:
1. Emi Yamagishi (Japonia)
2. Ludmyła Łusnikowa (Ukraina)
3. Michaela Baschin (Niemcy) i Eva Czernoviczki ((Węgry)

52 kg:
1. Li Ying (Chiny)
2. Anna Charitonowa (Rosja)
3. Soraya Haddad (Algieria) i Yuka Nishida (Japonia)

mężczyźni

60 kg:
1. Ludwig Paischer (Austria)
2. Tadahiro Nomura (Japonia)
3. Boldbaatar Chimed Yondon (Mongolia) i Hovhannes Dawtjan (Armenia)

66 kg:
1. Oscar Penas (Hiszpania)
2. Miklos Ungvari (Węgry)
3. Sasha Mehmedovic (Kanada) i Armen Nazarjan (Armenia)

Wyniki Polaków:

52 kg: Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk) – Mareen Kraeh (Niemcy) 0:5

66 kg: Paweł Zagrodnik (Czarni Bytom) – Marcel Trudov (Mołdawia) 3:0, Armen Nazarjan (Armenia) 0:7.