Medalista MŚ i ME Krzystof Wiłkomirski (73 kg) nie poprawił swej sytuacji w rankingu olimpijskim. W zawodach Pucharu Świata w Pradze, będących kwalifikacją do igrzysk, odpadł w eliminacjach.
Wiłkomirski pojechał do Czech, aby zniwelować stratę do Tomasza Adamca. Polska ma już zapewnione miejsce w igrzyskach w kat. 73 kg (w 66 kg niezagrożony jest Tomasz Kowalski, a +100 kg – Janusz Wojnarowicz), ale wystąpić może tylko jeden zawodnik – na dziś jest to Adamiec, który ma więcej punktów. Z imprez kwalifikacyjnych pozostały już tylko kwietniowe mistrzostwa kontynentu w rosyjskim Czelabińsku.

W sobotnich zawodach Wiłkomirski pokonał przez ippon Kirgiza Azata Kubakajewa, a następnie przegrał (waza-ari) z późniejszym triumfatorem Francuzem Florentem Uranim. W kat. 60 kg zwyciężył Gwang-Hyeon Choi z Korei Płd., a 66 kg – Gruzin Łasza Szawdatuaszwili.

Bez powodzenia startowali też inni Polacy: 60 kg – Bartłomiej Garbacik, Łukasz Smorzewski, 66 kg – Łukasz Kiełbasiński, Grzegorz Lewiński.

W niedzielę na tatami wystąpią: 81 kg – Jarosław Szczepaniak, Łukasz Błach, 90 – Krzysztof Węglarz, Robert Krawczyk, 100 kg – Jakub Wójcik, Rafał Filek, Kacper Larem.