Sebastian Ołdak (-90kg) zdobył złoty medal, a Paulina Dziopa (+78kg) srebrny w drugim dniu Pucharu Europy Juniorów w hali Gdynia Arena. To był dla naszych reprezentantów sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Bułgarii i Mistrzostwami Świata na Bahamach.

W niedzielę Polacy wywalczyli 5 medali, a w sumie 7 krążków i zajęli piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Najlepsi w trójmiejskim turnieju okazali się Holendrzy, którzy triumfowali w 6 kategoriach wagowych, a łącznie mieli 10 swoich zawodników i zawodniczek w finałach.

O złoto w kategorii -90kg Sebastian Ołdak walczył dziś z Holendrem Raymonem De Vosem. Reprezentant Polski wygrał przez ippon. Wcześniejsze 2 walki Polak także rozstrzygnął przed czasem, a po 4 minutach pokonał innego Holendra Ralpha Hoogebooma. Dla 19-letniego Sebastiana Ołdaka to drugie podium w tym roku. W marcu sięgnął po brąz PE w Sarajewie.

W wadze +78kg w finale spotkały się Paulina Dziopa i Francuzka Laura Fuseau. Zwyciężyła reprezentantka „Trójkolorowych”. W walce o brąz Katarzyna Madajewska pokonała Wiktorię Lis.

W wadze ciężkiej mężczyzn półfinałowe porażki ponieśli Krzysztof Załęczny i Bartosz Sawiniec. W pojedynkach o brązowe krążki Krzysztof Załęczny wygrał z Portugalczykiem Ailtonem Cardoso, a Bartosz Sawiniec przegrał z Amerykaninem Joshuą Paltielovem.

Do półfinału kategorii -100kg doszedł również Iwo Baraniewski, ale przegrał z Holendrem Jelle Snippe. O brąz Polak przegrał z Białorusinem Bogdanem Voitsikiem.

Brąz w -81kg wywalczył Arkadiusz Dziarmaga, po zwycięstwie w decydującej potyczce z Łotyszem Aleksejsem Zarudnevsem. W ostatniej walce repesażowej Arkadiusz Dziarmaga pokonał innego naszego reprezentanta Kerima Ouerfelliego, który zajął 7 miejsce.

7 lokaty w wadze +100kg zajęli Wiktor Mazurczak i Michał Pietras. 7 pozycja też dla Justyny Śliwy -70kg, która w walce repesażowej pokonała Mistrzynię Polski Seniorek Elizę Wróblewską, sklasyfikowaną na 9 lokacie.

Wczoraj po brązowe krążki sięgnęły Paulina Szlachta (-48kg) i Aleksandra Kaleta (-52kg).

źródło: PZJUDO.PL