Puchar Europy w Teplicach 2012 / prawdziwe oblężenie ! Relacja JCP !

EJU Cup U17 Teplice/Czechy – dzień pierwszy ! Brak EYOF i Mistrzostw Świata zawęża możliwości startów i powołań młodych zawodników i zawodniczki więc na Pucharach Europy 2012 prawdziwe tłumy. Każdy walczy o nominacje do Mistrzostw Kontynentu i punkty do Rankingu EJU. Nie przypominam sobie kiedy na Pucharze było w jednej kategorii 73 zawodników, a tak było dziś w kategorii do 60kg ! Kadra pod wodzą Janusza Piechny to zgrana paczka młodych judoków i judoczek. Bardzo dobra atmosfera, flaga wywieszona na trybunach wszyscy razem i wzajemny doping. To coś czego brakowało przed paroma laty, a teraz już jest. Brawo ! Gratulacje ! Niestety na głowę tego szkoleniowca zwalono wszystkie sprawy odpraw i akredytacji ! Nie powinno tak być że Trener zajmuje się wszystkim i brak jest wcześniejszej organizacji wyjazdu i zgłoszeń. Przez co na miejscu wygląda to tragicznie rzuca złe światło na nas Polaków. Po pierwsze, odprawa była umówiona na 15 godz., a ekipy przyjeżdżały dwie godziny po terminie ! Po drugie, brak Jumas i późne zgłoszenia to 300 euro kar w opłatach !! Wynik nasza ekipa odprawiała się blisko godzinę i zablokowała odprawy ! Zgłoszenia na ostatnią chwilę, błędna analiza kosztów udziału (jeden klub wysyłając swoich zawodników myślał że cały kilkudniowy koszt pobytu to 75 euro od osoby, a nie dziennie !) do tego brak Backnumber niektórych zawodników i to wszystko na głowie Trenera Kadry ! To musi się zmienić !!!

Poziom sportowy:
Jest postęp w rywalizacji naszych zawodników i zawodniczek. Już nie przegrywamy przez kary, nasi potrafią wygrać kilka pojedynków z rzędu, odnosimy też porażki ale nie są to katastrofalne przegrane. Jest walka i sportowa złość ! Duży postęp !

Sędziowie ! Oj, nasza przypadłość narodowa ! Sędzia Polka na domiar złego sędziująca naszej ! To bolało serca kibiców z Polski ! Czy “My” musimy być święci i nadgorliwi w takich sytuacjach. Nie możemy być za, tylko zawsze przeciw swoim !! Szkoda !

Dziś dwa piąte miejsca naszych Katarzyna Kasza w 52kg i Paweł Kurtyka w 60kg ! Bardzo mało zabrakło nam dziś do medali !! Brawo, Gratulacje !!

Zawody super, bardzo mile spędzony czas. Pozdrawiamy całą ekipę Polska/Teplice !! JCP