Puchar Świata w Warszawie, Po nominacje olimpijskie do Areny Ursynów

Stołeczny Puchar Świata będzie jedną z ostatnich szans judoczek na podpreperowanie zdobyczy punktowej w olimpijskim rankingu.
Na liście zgłoszeń jest 280 zawodniczek z 59 krajów, w tym 28-osobowa reprezentacja Polski (po cztery w każdej z siedmiu kategorii wagowych). W sobotę i niedzielę (25-26 lutego) w Arenie Ursynów (ul.Pileckiego 122) podopieczne trenera Adama Maja powalczą o wyjazd do Londynu. Największe szanse ma czwórka: Marta Kubań (52 kg, Gwardia Warszawa), Katarzyna Kłys (70 kg, Wisła Kraków) i Daria Pogorzelec (78 kg, Wybrzeże Gdańsk) i najbardziej utytułowana, medalistka mistrzostw Europy Urszula Sadkowska (+78 kg, Gwardia Opole).

Bardzo mocne reprezentacje, wliczając medalistki MŚ i ME, do Warszawy przysłają Francuzi (16 judoczek), Rosjanie (14), Niemcy (14), Holendrzy (14) i Korea Płd. (10).

Polski Związek Judo przygotował też inne atrakcje – “Trening z Mistrzem” i “Konkurs dla kibiców”. Dzieci i młodzież będą miały okazję ćwiczyć w sobotę ok. godz. 14.00 pod okiem takich sław, jak mistrz i wicemistrzyni igrzysk w Atlancie, Paweł Nastula i Aneta Szczepańska. Z kolei fani będą mogli wykazać się oryginalnym, kulturalnym dopingiem, niezwykłym ubiorem i… uśmiechem. Wszyscy będą mogli podziwiać gwiazdę muzyki disco polo, wokalistę zespołu Boys – Marcina Millera. Nigdy wcześniej nie rywalizował na macie, ale zapowiedział swój debiut w judo podczas treningu.

autor: Polski Związek Judo

Posted Under
Bez kategorii