Putin: Judo zjednoczy Rosję !

Judo, może łączyć rożne grupy etniczne w Rosji – premier Władimir Putin powiedział podczas wizyty w syberyjskiej hali judo we wtorek.

Putin, powszechnie oczekuje powrótu na Kreml na trzecią kadencję prezydenta w marcowych wyborach, jest w Rosji najsłynniejszym judokom i często widać go jak uprawia ten sport.

“Jeśli wygrasz na mistrzostwach całego kraju są z ciebie dumni – miliony ludzi, niezależnie od tego z jakiej grupy etnicznej jesteś” – Putin powiedział młodych studentów judo w nowo otwartym hali sztuk walki w mieście Kemerowo.

Putin, czarny pas wyjaśnił niektórym co judo daje swoim uczniom, którzy przystąpili do walk z najlepszymi judokami ROsji. Dzieci walczyły podczas gdy Putin krzyczał instrukcje z boku.

Skład Olimpijski Rosji jest wieloetniczny i rożnorodny.

“To bardzo dobry przykład dla kraju, bardzo ważne aby ustawić ten przykład nie tylko w zespole, ale ogólnie”.

Od upadku Związku Radzieckiego, Rosja nadal składa się setek grup etnicznych, walki nadal trwają w krwawych konfliktach np. z czeczeńskimi separatystami, a ostatnie lata przyniosły gwałtowny wzrost ataków na tle rasowym w stolicy w Moskwie.

Putin opublikował artykuł w Gazecie Niezawisimaja w poniedziałek w sprawie stosunków na tel rasowym, w którym wezwał on do ostrzejsze kontrole na temat migracji i więcej zachęt dla imigrantów do nauki rosyjskiego. Twierdził, że napięcia etniczne mają potencjał do zniszczenia Rosji.

Rosja ma dobre judo, ale nie udało się zdobyć żadnych medali w czasie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Stefano Francinelli członek zespołu włoskiego trenera powiedział podczas uroczystości: “Naszym celem jest zgromadzenie młodych sportowców, którzy mogą wygrać w tym zdobyć medale na Igrzyskach Olimpijskich już w tym roku.”

źródło: http://en.rian.ru/sports/20120124/170930411.html

Posted Under
Bez kategorii
Tagged