Radio Judo – czyli sport i muzyka w jednym !

W programie – Bez CENZURY – Fiatowiec rozmawia z Grzegorzem Rycakiem. Właściciel i pomysłodawca Radia Judo mówi, że razem z kilkoma zapaleńcami stara się połączyć JUDO z muzyką, by przez symbiozę promować w Polsce, ale nie tylko tą dyscyplinę sportową.

Fiatowiec: Proszę mi powiedzieć coś o tym Waszym Radiu? Jak doszło do tego, że powstało i co w nim gracie?

Grzegorz Rycak: Nasze radio to pomysł mój i paru przyjaciół, najpierw miał być to portal internetowy do transmisji na żywo zawodów sportowych judo, ponieważ to jest dyscyplina niekomercyjna i niema transmisji w TV… Ale tak się stało, że wpadłem na pomysł spróbowania z radiem o nazwie Radio Judo aby promować Judo w Polsce i nie tylko.

Czyli to radio sportowe, a więc skąd tam muzyka i czemu nadajecie z Niemiec?

– W pierwszej wersji mieliśmy nadawać wspólnie z pewnym z radiem internetowych, bo ja niemiałem doświadczenia w tym temacie, jednak jak to w życiu bywa zostałem wyrolowany przez właściciele tego radia które miało nam pomagać i musiałem zacząć się uczyć oraz realizować temat sam. Z Niemiec nadajemy tylko dlatego, że ja tu mieszkam na stałe.

Czyli zaczynał Pan od zera. Kto Panu pomaga w realizacji tego projektu? Jak jest z Waszą słuchalnością, do jak dużej grupy odbiorców docieracie? Co przyciąga ludzi do Was?

– Co do muzyki to jak radio to i muzyka. Natomiast następny pomysł to było polaczenie muzyki z judo oraz promowanie judo po przez muzykę, to się na razie udaje, bo coraz więcej ludzi nas słucha. Wiem, że coraz częściej judo i Radio Judo jest na ustach Polaków szczególnie tych którzy maja profile na FB.

W chwili obecnej pomaga nam już wiele osób, przede wszystkim jest zemną od początku fajny facet DJ Svenno i Prezenterka o wdzięcznym pseudonimie Angel. Następnym pomysłem jaki miałem to było rozpoczęcie cyklu wywiadów z artystami scen polskich pod tytułem – Polscy Artyści tez lubią Judo.

Jak środowisko sportowe ceniło i przyjęło ten pomysł?

– W chwili obecnej mamy pełne poparcie Polskiego Związku Judo i Prezesa Wiesława Blacha. Będziemy transmitować na żywo Mistrzostwa Polski w Judo i organizujemy chyba pierwszy w historii koncert na Mistrzostwach Polski Judo. Dzisiaj już wiadomo, że wystąpią na tym koncercie Katarzyna Caren Wiercińska, Piotr Paweł Kowalicki, raper HCR, grupa rockowa Parande i Püdelsi.

Mamy już też akredytacje i pozwolenie z Europejskiej Unii Judo na transmisje niezależną od oficjalnej z walk Polaków na Mistrzostwach Europy Juniorów i juniorek z Belgi ( wrzesień ).

Jak do tego doszło, że artyści scen polskich Was wspierają?

– Polskim Artystom spodobał się nasz pomysł udzielili nam już wywiadu Piotr Paweł Kowalicki Kasia Caren Wiercińska, chłopaki z zespołu Parande Püdelsi, HCR (emisja w najbliższą sobotę) i Krzysztof Cugowski z Budki Suflera (emisja wywiadu w następna sobota)

W tej sytuacji na brak środków na rozwój nie narzekacie? Czego Wam potrzeba?

– Nie, to nie tak mamy pełne poparcie i pomoc merytoryczną, natomiast całe przedsięwzięcie jest finansowane przeze mnie. Co do koncertu to intensywnie prowadzę rozmowy z potencjalnymi sponsorami i jestem w trakcie pozyskiwania środków na ten koncert. Myślę, że znajdziemy wystarczającą ilość ludzi dobrej woli którzy zechcą sponsorować nasze przedsięwzięcie.

Czyli czego wam potrzeba abyście wypłynęli na szerokie wody radiowej popularności?

– Powiem tak, że na pewno środków finansowych. Z tym, że jeżeli nawet ich nie będzie to i tak będziemy się nadal rozwijać, bo jesteśmy zdeterminowani. Wielką pomoc mamy w osobie Menager Artystów Scen Polskich, Pani Dagmara Tereszkiewicz zaangażowała się w naszą inicjatywę bardzo i pomaga nam osobiście w tym projekcie.

A poza tym to trochę szczęścia i słuchaczy, którzy będą nas słuchać, bo jak będą słuchacze to i środki się znajda wcześniej, czy później.

Wiem, że Wasze radio jest klasyfikowane w rankingu. Co to za ranking i gdzie go znajdziemy? Czemu taka klasyfikacja służy?

– To jest ranking prowadzony przez portal radiowy www.panelradiowy.pl zgłosiliśmy nasze radio w ubiegłym miesiącu. Chcemy sprawdzić jak podoba się nasze radio słuchaczom i jednocześnie jest to jakiś pogląd na popularność radia, co może się przełożyć na pozyskanie ewentualnych sponsorów i co za tym idzie przyspieszyć nasz rozwój.

Nie jako przy okazji zachęcam naszych zwolenników i słuchaczy do oddawania na nas głosów pod adresem http://stacje.panelradiowy.pl/glos/3373

Proszę mi powiedzieć czemu słuchacze powinni wybierać akurat Wasz kanał do słuchania? Czym się różnicie od innych stacji radiowych?

– Mamy urozmaicone audycje radiowe, co sobotę gościmy na naszej antenie jednego z artystów polskiej sceny muzycznej, na pewno warto posłuchać twórców, bo zadajemy im nie standardowe pytania w przyszłą sobotę(20 sierpnia br. – przyp. red.) porozmawiamy np. z Krzysztofem Cugowskim o filozofii judo. Jestem pewien, że takiego wywiadu Krzysztof jeszcze nie udzielił w żadnym radiu. A przede wszystkim gramy dobrą muzykę bez plastiku i kiczu. No i jesteśmy także dla naszych judoków i fanów judo.

Podobno promujecie też młode talenty muzyczne. Czy to prawda?

– Tak jak najbardziej przykładem tego są – grupa Parande, która po wyemitowaniu wywiadu i audycji promocyjnej na naszym radiu na drugi dzień w top liście Radia Jaworzno z pozycji 10 skoczyła na 1 i utrzymała tą pozycje wygrywając w ten sposób prawo do koncertu w Jaworznie. Następnym z młodych artystów jest HCR z którym wywiad będzie wyemitowany w tą sobotę i będzie też audycja promocyjna ponadto zaprosiliśmy ich do udziału w koncercie w październiku w Opolu podczas wspomnianych już wcześniej Mistrzostw Polski Judo.

Jaki jest z Wami kontakt, gdzie Was można znaleźć w sieci, bo nadajecie tylko przez Internet?

– Najlepiej przez naszą stronę internetową, która jeszcze nie wygląda tak jak byśmy tego chcieli, ale stronę też robimy sami www.radio-judo.eu W strefie słuchacza są wszystkie linki do słuchania, w czasie gdy niema audycji na żywo, muzyka idzie na trzech różnych kanałach tematycznych: pierwszy to taki Misz Masz muzyczny, drugi to przewaga Rock i Pop, a trzeci to Kraina Łagodności.

Kiedy nadajecie swoje audycje?

– Na razie z uwagi na brak dobrych prezenterów stale audycje mamy w soboty i niedziele wieczorem natomiast w tygodniu nadajemy wtedy kiedy mamy wolny czas, ponieważ każdy z nas jak na razie normalnie pracuje, bo trzeba jakoś zarabiać na chlebek i rodziny .

Nasze audycje na żywo są w soboty od 20:00 a w niedziele od 19:00.

Dziękuję za rozmowę.

źródło : blogi.newsweek.p
Autor: Fiatowiec

Posted Under
Bez kategorii
Tagged