LIST OTWARTY:
Drogie koleżanki i koledzy związani z judo, pragnę poinformować o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie Polskiego Związku Judo, do podjętej decyzji przyczynił się:
Brak dialogu na stopie Prezes Polskiego Związku Judo a Członkowie Zarządu, a także jednoosobowe podejmowanie decyzji, lekceważące podejście Prezesa do wybranych Członków Polskiego Związku Judo.
O wielu sprawach związanych z PZJ dowiaduję się ze stron społecznościowych lub od trenerów będąc na zawodach. A jako członek zarządu powinienem wiedzieć dużo wcześniej, tak abym mógł się odnieść w jakikolwiek sposób do zaistniałego problemu.
Wielu sprawom zostało nadane biegowi bez konsultacji i akceptacji mojej i Zarządu Polskiego Związku Judo. Jednakże te sprawy padają cieniem na cały Zarząd.
Takie działania nie są zgodne z moimi przekonaniami i wizją na temat wizerunku i funkcjonowania Judo w Polsce.
Dlatego też, po długim oraz dogłębnym zastanowieniu podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie Polskiego Związku Judo. Wszystkim, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i oddali głos tym samym spowodowali, że wszedłem do Zarządu Polskiego Związku Judo, pragnę serdecznie podziękować, a tych których rozczarowałem nie spełniając zamierzonych oczekiwań – serdecznie przeprosić.
Robert Zaczkiewicz