Rozdajemy książki: Siła, Szybkość i Kondycja w sztukach walki

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Inne Spacery, które wydało książkę Siła, szybkość i kondycja w sztukach walki mamy do rozdania 3 egzemplarze.

Postanowiłem przesłać je trzem najaktywniejszym w ostatnim roku czytelnikom serwisu. Według statystyk są to: papa, jacek45 oraz Nielot. Proszę wymienione osoby o wysłanie mailem swoich adresów pocztowych.

Książka jest już dostępna w sprzedaży w księgarniach oraz na stronie internetowej http://innespacery.pl.
Również na kanale YouTube wydawnictwa można zobaczyć film reklamujący.

Opis

Prawdopodobnie pierwsza w Polsce książka opisująca trening specyficznych cech
motorycznych w rozmaitych sztukach walki, m.in. Aikido, Judo, Karate, Kung Fu, Juijitsu,Muay Thai czy Taekwondo.

Wiedza o poprawnej technice nie wystarczy, by osiągnąć sukces na macie czy w ringu. Książka kompleksowo wyjaśnia, jak rozwinąć najważniejsze cechy motoryczne, konieczne do uprawiania sztuk walki. Aby zwyciężać, trzeba zadbać o szybkość, siłę i ogólną kondycję.
Wiele publikacji opisuje poszczególne sztuki walki. Można dzięki nim poznać techniki stosowane w Judo, Karate czy Taekwondo.
Brakuje jednak takich książek, które wyjaśniałyby trening ogólnorozwojowy w sztukach walki.

Jeśli jesteś w stanie wykonać kopnięcie o 0,3 sekundy szybciej niż twój sparingpartner – prawdopodobnie pokonasz go w walce. Możesz doskonale wiedzieć, jak takie kopnięcie wykonać poprawnie technicznie. By jednak uzyskać 0,3-sekundową przewagę, nie wystarczy wiedza o tym, jak to zrobić. Twoje ruchy muszą być eksplozywne, ciało odpowiednio gibkie, a mięśnie mocne. By tak skutecznie kopnąć, musisz być przygotowany kompleksowo – siłowo, szybkościowo i kondycyjnie.

Ka da sztuka walki stawia przed trenującym odmienne wymagania. Wa ne są między innymi takie aspekty jak: siła i moc mięśni, gibkość, wydolność aerobowa i anaerobowa. Jak dobrać optymalną kompozycję ćwiczeń, by osiągnąć maksymalny rozwój w swojej sztuce walki?

Książka Seana Cochrana daje kompleksową wiedzę o tych zagadnieniach. Autor prezentuje ponad 80 ćwiczeń, rozwijających najważniejsze cechy motoryczne, konieczne do uprawiania sztuk walki. Wyjaśnia równie jak dobrać też ćwiczenia do własnych potrzeb i ułożyć zindywidualizowany plan treningowy.

Sean Cochran, ma czarny pas (2. dan) w Taekwondo i jest trenerem – certyfikowanym przez NSCA specjalistą od treningu siłowego oraz kondycyjnego. Pracował jako konsultant w wielu profesjonalnych klubach baseballowych,
uniwersyteckich organizacjach sportowych oraz współpracował z wieloma sportowcami różnych dyscyplin. Sean Cochran jest członkiem Amerykańskiego Kolegium Medycyny Sportowej.

Spis Treści

  • Rozdział 1 Podstawy sprawności
  • Rozdział 2 Ocena sprawności
  • Rozdział 3 Gibkość a ciosy, kopnięcia i walka
  • Rozdział 4 Prawidłowa technika dzięki stabilnym stawom
  • Rozdział 5 Wzmacnianie mięśni strefy mocy tułowia
  • Rozdział 6 Główne ćwiczenia doskonalące walkę
  • Rozdział 7 Plyometria i eksplozywność mięśni
  • Rozdział 8 Trening aerobowy i anaerobowy
  • Rozdział 9 Odżywianie i regeneracja
  • Rozdział 10 Układanie programu treningowego
Posted Under
Bez kategorii