Stowarzyszenie Małopolska Judo Team powstało w lutym tego roku. Swoją działalność opieramy na realizacji słów: „Nie ma końca w uczeniu się judo, dlatego warto o nim rozmawiać”. W swoich szeregach zrzeszamy sędziów oraz sympatyków judo. Poprzez swoją działalność, chcemy podnieść jakość sędziowania na polskich matach. Nie posiadamy żadnych powiązań polityczny, działamy non-profit, ponieważ judo jest naszą pasją.

Od lat szkolimy nowych sędziów oraz chętnie dzielimy się wiedzą z trenerami i zawodnikami. Teraz zyskaliśmy podmiotowość, co pozwoli nam dotrzeć do szerszej publiczności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska stworzyliśmy stronę na Facebook’u gdzie tydzień w tydzień pojawia się kilka filmów, które maja wyjaśnić dlaczego takie, a nie inne decyzje zostały na macie podjęte. Co więcej, staramy się na bieżąco przekazywać aktualnie obowiązujące trendy i zmiany w interpretacji przepisów. Od 2012 roku przepisy w zmieniają się jak kalejdoskopie.

Dlatego wychodzimy temu na przeciw, dając miejsce do rozmów i czerpania wiedzy. Stronę na FB prowadzi i redaguje Damian Andrunik (sędzia kontynentalny) i to do niego można kierować wszelkie zapytania.

Swoją działalnością chcemy nie tylko edukować w kwestiach związanych z sędziowaniem. Już niebawem pojawią się informacje o kursach kata oraz kursach z zakresu szkolenia z technik judo.