Sukces naszych Judoczek w Berlinie !

Anna Dąbrowska zdobyła złoty, a Julia Kowalczyk brązowy medal w wadze -57 kg Pucharu Europy Juniorek w Berlinie.

info PZJudo

18-letnia Anna Dąbrowska (MKS Juvenia Wrocław) musiała dzisiaj wygrać, aż 6 walk. Dwie najważniejsze, przed czasem – w półfinale z Brytyjką Lele Nairne i w finale z Rumunką Stefanią Adeliną Dobre, która jest aktualną mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata juniorek. Wcześniej pokonała m.in. Francuzkę Veronique Mandeng i Gruzinkę Eteri Liparteliani, rewanżując się za porażkę w finale EYOF-u w 2015 r.

Świetnie spisała się w Berlinie również Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik), która za 2 miesiące skończy 19 lat. Pokonała dzisiaj 5 rywalek, w tym w repesażach Niemkę Hannah Schneider, Gruzinkę Mariam Janashvili i wspomnianą już wyżej Lele Nairne. Polka przegrała tylko z Holenderkę Larissą Krevel, która również zdobyła brąz.

Znakomity występ polskich judoczek w wadze -57kg sprawia, że z wielkim optymizmem kibice będą czekać na ME Juniorek, które za 1,5 miesiąca odbędą się w hiszpańskiej Maladze.

Przed 2 laty w ME Kadetek w Atenach obie stanęły na podium – Anna Dąbrowska wywalczyła srebro, a Julia Kowalczyk brąz. W 2015 roku wrocławianka zdobyła brąz MŚ Kadetek w Sarajewie i srebro w EYOF w Tbilisi. Judoczka z Rybnika w ubiegłym roku sięgnęła po brąz ME Juniorek w Oberwart.

Tags:

Posted Under
Bez kategorii