Światowe judo kieruje się na Syberię

pap_logo_0.jpgSyberia pretenduje do miana centrum światowego judo. W Tiumeniu zorganizowano niedawno mistrzostwa globu w kategorii open oraz młodzieżowe mistrzostwa Europy. W 2012 roku mistrzostwa Europy odbędą się w Czelabińsku.
“W obwodzie tiumeńskim znalazły się pokaźne środki finansowe na judo, stąd dwie wielkie imprezy w krótkim czasie na Syberii. W MŚ w wadze open nagrody pieniężne otrzymywali nie tylko medaliści, ale też zawodnicy spoza ósemki. Z kolei pierwotnie ME U-21 miały się odbyć w Baku, ale przeniesiono je do Tiumenia, który znakomicie spisał się pod względem organizacyjnym. Wszystko było dopięte na ostatni guzik” – powiedział PAP prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach.

Tiumeń przyciągał uczestników m.in. korzystnymi połączeniami lotniczymi. “Rosjanie zorganizowali darmowe czartery z Monachium i Moskwy. Poszczególne reprezentacje dojeżdżały na własny koszt tylko do tych miast. Poza tym zakwaterowanie w Tiumeniu było darmowe, a płaciło się jedynie za wyżywienie. Kibice na Syberii dopisali, hala była pełna” – podkreślił medalista MŚ i ME.

Gospodarzem przyszłorocznych mistrzostw kontynentu będzie Czelabińsk. “Rosjanie zapewniają ponownie transport lotniczy ze swej stolicy, a to już znacząca pomoc dla poszczególnych federacji, bo podróże na Syberię są bardzo kosztowne” – stwierdził Błach.

Źródło: PAP

Posted Under
Bez kategorii