Tak widzą to inni ! Brawo !

Brawo dla Organizatorów !!
źródło: tylkoigrzyska.pl

“W przerwie między eliminacjami, a walkami o medale podczas pierwszego dnia PŚ w judo kobiet rozgrywanego w Warszawie młodzi adepci tego sportu mieli okazję uczestniczyć w treningu poprowadzonego między innymi przez dawnych medalistów olimpijskich.

Zajęcia poprowadzili: mistrz olimpijski z Atlanty Paweł Nastula, wicemistrzyni olimpijski z tych samych igrzysk Aneta Szczepańska, olimpijczyk oraz medalista Mistrzostw Świata Adam Adamczyk oraz wybitny japoński szkoleniowiec Hiromi Tomita. Taka obsada szkoleniowa zapewniła najwyższy poziom merytoryczny tego treningu, stąd liczba młodych judoków, którzy zapisali się na te zajęcia była imponująca.

Każde ćwiczenie najpierw demonstrował jeden z mistrzów, a następnie na tatami wykonywała je młodzież, która mogła liczyć na fachowe rady swoich nauczycieli. Trening wzbudził naprawdę wielkie zainteresowanie wśród młodych adeptów tego pięknego sportu. Miejmy nadzieję, że to co wyniosą z dzisiejszego dnia przyda im się w przyszłych karierach, np. w walce o olimpijskie złoto :)

Kolejną atrakcją tego przedsięwzięcia było pojawienie się na macie wokalisty zespołu Boys Marcina Millera, który stoczył drobny pojedynek z Anetą Szczepańską. Trzeba przyznać, że przygotował się całkiem nieźle, rzucając medalistkę z Atlanty na plecy, oczywiście przy braku oporu z jej strony.

Takie imprezy to świetny pomysł na promocję judo w naszym kraju. Myślę, że dla wielu z tych młodych zawodników i zawodniczek taki trening z mistrzem był niezapomnianym przeżyciem i zmobilizuje ich do jeszcze cięższej pracy.”

Posted Under
Bez kategorii
Tagged