Teddy Riner – już legendą judo !

Bohaterem Mistrzostw Świata w Paryżu był Teddy Riner. Mierzący ponad dwa metry Francuz przeszedł do historii judo jako pierwszy zawodnik, który zdobył pięć tytułów mistrza świata !! W tym roku po raz czwarty zwyciężył w kategorii powyżej 100 kg (wcześniej w latach 2007, 2009, 2010, 2011), a w jego dorobku jest również złoto w kategorii open (2008).
Przed własną publicznością Riner walczył wspaniale. Wszystkie sześć pojedynków rozstrzygnął przed czasem – przez ippon, a tylko finałowy przeciwnik – Niemiec Andreas Toelzer zmusił go do większego wysiłku.
– Ten medal jest piękny, zdobyty w Paryżu. Na dodatek wziąłem rewanż za porażkę przed rokiem w finale mistrzostw świata w kategorii open – powiedział Riner.
Przed nim tylko czterech judoków szczyciło się czterema tytułami mistrzów świata, w tym jego rodak David Douillet, wybrany w ubiegłą niedzielę najlepszym zawodnikiem wszech czasów. Właśnie Douillet zawiesił złoty krążek na szyi Rinera, a widownia w hali Bercy nagrodziła zwycięzcę gorącą owacją na stojąco.
PAP