Trenerzy Kadry – wszystko o U17 na sezon 2012 !

Szanowni Państwo chciałbym przedstawić jak będzie wyglądać praca kadry narodowej w tym roku. – tymi słowami rozpoczął Janusz Piechna Trener Kadry juniorów młodszych na odprawie przed Pucharem Polski w Skierniewicach (03.03.2012).

“W tym roku Trenerzy Kadr będą obecni na Pucharach Europy Kadetów w Zagrzebiu, Kijowie, Tver, Teplicach, Berlinie i Bielsku-Białej na tych turniejach każdy raprezentant może liczyć na naszą pomoc podczas akredytacji i przy tatami podczas zawodów. Możemy też zaopiekować się zawodnikami w trakcie podróży o ile uczestnicy będą korzystać z tych samych wariantów transportu co Trenerzy.

Ministerstwo Sportu i Turystyki na pierwsze półrocze (do końca czerwca włącznie !!) nie przyznało dofinansowania na tzw. Kadrę Narodową U23 czyli tzw sport młodzieżowy (młodzież, junior, junior młodszy). Z informacji z MSiT wiemy że związane jest to z nakładami finansowymi na organizacją Euro 2012 w piłce nożnej w naszym kraju. Pieniędzy na rozwój tych grup wiekowych w programie KN U23 w pierwszym półroczu nie dostały wszystkie dyscypliny sportowe w Polsce, nie tylko Judo.

Pomimo tych kłopotów Związek zapłaci za udział i pobyt ścisłej Kadry w Tver i Teplicach oraz kampach po tych zawodach. Lista imienna ścisłej Kadry zostanie lada dzień opublikowana. Trwają też ustalenia dotyczące wyboru najtańszego transportu.

Polski Związek Judo zorganizuje też zgrupowanie przed samymi Mistrzostwami Europy Kadetów od 09 do 19 czerwca w Zakopanem. PZJ zapewni opiekę szkoleniową, zabezpieczy obiekty, a uczestnicy dojazd na zgrupowanie i koszty zakwaterowania oraz wyżywienia. Trenerzy Kadr będa też obecni na Kampach Szkoleniowych PZJ w Pile i Luboniu. Listy powołań jeszcze w tym tygodniu ! Osoby/Trenerzy kadrowiczów zainteresowani wyjazdami na Puchary Europy proszeni są o kontakt z Trenerem Kadry ! Środki na Mistrzostwa Europy Kadetów w 2012 ? – na chwilę obecną nie ma żadnych środków na tą imprezę ! Polski Związek Judo robi wszystko, aby dla najlepszych takie środki pomóc zorganizować. PZJ będzie też jeszcze raz pisał do Ministerstwa o dotację na ME. Wszystko też zależy od wyników jakie nasi zawodnicy i zawodniczki uzyskają na tegorocznych Pucharach Europy”

Podczas zawodów juniorek młodszych w niedzielę odbyło się spotkanie trenerów klubowych z trenerką Kadry Narodowej Joanną Majdan.ž
“Podobne kwestie poruszyłam na moim spotkaniu z trenerami mającymi zawodniczki w KN juniorek młodszych, na którym była również obecna współpracująca ze mną Aneta Szczepańska. Poruszyłam sprawę wszystkich akcji szkoleniowych przedstawiając plan organizacji szkolenia juniorek młodszych w 2012, nakreśliłam główny cel sportowy w tym roku czyli Mistrzostwa Europy Kadetek oraz omówiłam program przygotowań do nich. Przekazałam informację na temat startów selekcyjnych czyli zawodów (EJC Top Ranking), w których jest możliwość zdobycia minimów kwalifikacyjnych do ME, oraz informację na temat sposobu zgłaszania zawodniczek do zawodów międzynarodowych przez PZ Judo (opisanego dokładnie na www.pzjudo.pl ), którego zamierzamy ściśle przestrzegać jak też o nowościach w systemie JUMAS (sposobie rejestracji elektronicznej do zawodów międzynarodowych EJU) i o obowiązujących judogach”€