Łukasz Wysocki i jego najtrudniejsza walka, którą wspiera Akademia Judo.
Akademia Judo organizuje charytatywny trening dla wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc koledze z Maty.

Została uruchomiona zbiórka dla Łukasza pod linkiem: https://zrzutka.pl/39kszw

Jednak pokażmy serca i bądźmy 16 lutego 2020 o godzinie 16:30 na Macie , wspierając Łukasza. Miejsce ul. Taborowa 1-4 w Poznaniu.

Symboliczne 10zł za udział w treningu prosimy wrzucić do puszki przed wejściem na sale- oczywiście całość zostanie przekazane na leczenie Łukasza.

Podczas treningu zostaną przeprowadzone licytację, których cały dochód zostanie przekazany na leczenie Łukasza oraz oczywiście będzie można wrzucić do „Puszki”.

Chętne osoby ,które chcą przekazać „coś” na licytacje proszone są o kontakt z biurem Akademii Judo tel.881 575 676 lub biuro@akademiajudo.pl

Wypadek Łukasza

Jesteś reprezentantem kraju, multimedalistą mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych, masz prawie 18 lat, marzenia, plany, jesteś ambitny, ale jednocześnie skromny, powoli wkraczasz w najważniejszy i najpiękniejszy okres swojego życia i kariery sportowej. Napotkane przeszkody bez względu na rozmiary mijasz bez najmniejszego wysiłku, jakby ich nawet nie było, życie jest piękne i takie przecież zawsze będzie… otóż nie! Wszystko się zmienia w ułamku sekundy i nic już nie będzie takie same jak wcześniej…

Rozpoczynasz kolejną walkę, ale niestety już nie na macie, a stawka jest dużo większa niż złoty medal olimpijski… rozpoczynasz walkę o swoje życie.

W niedzielę wieczorem 19 stycznia, Łukasz razem z kolegami poszedł do parku trampolin. To miało być kolejne zwyczajne wyjście dla zabawy, dużo dobrej energii, śmiechu i fajne wspomnienia. Tak właśnie było, ale niestety do czasu.

Podczas próby wykonania podwójnego salta w tył, które Łukasz już wielokrotnie z łatwością wykonywał na tego typu trampolinie, niefortunnie upadł na kark. W efekcie czego stracił czucie w nogach i został odwieziony karetką do dziecięcego szpitala w Chorzowie. Po przejściu kilku badań został przetransportowany do Specjalistycznego Szpitala w Piekarach Śląskich. Po konsultacjach specjalistów stwierdzono krytyczne uszkodzenie rdzenia w odcinku szyjnym, jednostronne zwichnięcie kręgosłupa szyjnego o 90 stopni. Operacja została wykonana w trybie pilnym i zakończyła się powodzeniem – zwichnięcie nastawione, dysk uciskający rdzeń usunięty, a w jego miejsce trafił implant.

W chwili obecnej Łukasz został wybudzony ze śpiączki i oddycha samodzielnie. Niestety na tę chwile rokowania są bardzo złe. Łuki porusza rękoma, ale palce w dłoniach pracują w stopniu minimalnym. W dalszym ciągu niestety nie ma czucia w kończynach dolnych.

Już niedługo Łukasza czeka druga operacja, stabilizująca kręgi szyjne, nie mająca wpływu na zachowania neurologiczne.

W takich sytuacjach w walce o powrót do jak największej sprawności fizycznej kluczowa jest codzienna specjalistyczna rehabilitacja oraz zabiegi medyczne. To wszystko jak wiadomo wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Kwota powyższej zbiórki jest szacowaną minimalną suma jaka będzie potrzeba na najbliższy rok, pod warunkiem, że nie wynikną nowe komplikacje.

Pomóżmy Łukaszowi wygrać najważniejszą walkę w życiu.