Cztery medale wywalczyły reprezentantki Polski podczas międzynarodowego turnieju Belgian Ladies Open rozgrywanego w Arlon w niedzielę, 1 lutego. Był to pierwszy start podopiecznych Anety Szczepańskiej w tym roku.

Złoty medal w swojej nowej – wyższej kategorii +78 kg zdobyła Katarzyna Furmanek, pokonując w finale Francuzkę Annę Fatoumata M’Bairo. Po srebrny krążek sięgnęła Karolina Tałach (-63 kg), ulegając jedynie Holenderce Juul Fransen. Również srebro zdobyła Agata Perenc (-52 kg), w tej samej konkurencji trzecie miejsce zajęła Karolina Pieńkowska. Obie Polki musiały uznać wyższość Francuzki Julii Rosso.

Ponadto na piątej lokacie uplasowały się Joanna Stankiewicz (-48 kg) i Justyna Karpała (-63 kg).