Polski Związek Judo napisał: Ura-nage Piotra Kuczery hitem mediów społecznościowych jak najbardziej się z tym zgadzam, dlatego pozwalam sobie zacytować za pzjudo.pl cały artykuł, chwalmy się dobrymi zawodnikami:

Rzut ura-nage dający Piotrowi Kuczerze (-90kg) złoty medal European Open (Pucharu Świata) w Sofii stał się hitem mediów społecznościowych krajowych i zagranicznych. Brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2016 roku pokazał się z jak najlepszej strony na otwarcie sezonu 2018.

W finale judoka klubu Kejza Team Rybnik pokonał w spektakularny sposób przez ippon izraelskiego zawodnika Li Kochmana.

Kilka razy zdecydowałem się rzucać na ura-nage podczas Pucharów Europy, ale nigdy w walkach o medale – mówił Piotr Kuczera, który pod koniec poprzedniego roku miał kłopoty zdrowotne i nie pojechał na IJF World Masters do Rosji, ale teraz przyznał, że jest wszystko dobrze.

Zanim Piotr Kuczera doszedł do finału zawodów w stolicy Bułgarii, wygrał w eliminacjach z Ukraińcem Viktorem Makukhą i Czechem Jirzim Petrem, w ćwierćfinale w dogrywce z Rafałem Kozłowskim (AZS AWF Wrocław) i w półfinale po 4 min z Kanadyjczykiem Louisem Krieberem Gagnon.
W pierwszej walce wygrałem przez kontrę po osoto-gari i obi-tori. W drugim pojedynku zwyciężyłem przez soei-nage, a o wejście do półfinału z Rafałem (Kozłowski zajął 7 miejsce) przez obi-tori. W półfinale wykonałem uchi-mate i zdobyłem waza-ari – dodał.

Kolejny tegoroczny sprawdzian rybniczanina to start w Dusseldorfie na Grand Slamie. Wcześniej w tym niemieckim mieście odbywał się turniej rangi Grand Prix.

Już kilka razy miałem okazję powalczyć na Grand Slamach, ale niestety do tej pory nie odniosłem sukcesu. Mam nadzieję, że dużo lepiej będzie w Niemczech – powiedział.

foto, za zgodą: EJU.NET