Za nami cztery edycje International Judo League w 2017 roku. Zawodników gościły już miasta: Jasło, Bytom, Opole i Kąty Wrocławskie. Zapraszamy na piątą edycję do Łodzi 23 września. A będzie się działo w Łodzi. Już potwierdzili swój udział w turnieju i campie: Armenia, Austria, Niemcy, Gruzja, Białoruś i Ukraina. Nie będzie łatwo sięgnąć po okazałe puchary dla klubów. Nowością będzie oddzielna klasyfikacja dla najlepszych w kategoriach 2008-2007; 2005 – 2006 i 2003 – 2004. W tych trzech kategoriach wiekowych rozdamy puchary dla najlepszych drużyn w klasyfikacji medalowej. Gościem specjalnym prowadzącym niedzielny camp i wręczającym medale najlepszym będzie dwukrotny medalista olimpijski Roman Gontiuk. Turniej i camp będzie dla młodzików doskonałym przetarciem przed zawodami WJO w Warszawie.

Turniej w Łodzi honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego – Pan Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi – Pani Hanna Zdanowska oraz Ambasada Japonii w Polsce.

Patronat medialny TVP3

23 września z inicjatywy klubu KOKORO zostanie przeprowadzona akcja rekrutacji potencjalnych dawców szpiku wraz ze zbiórką pieniężną pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku w Łodzi” na rzecz fundacji DKMS.

Zobacz: Komunikat organizacyjny