W ubiegły weekend (24-25 września) sześcioro zawodników UKS Tomita wzięło udział w XVIII Warsaw Judo Open – Międzynarodowym Pucharze Polski, który jest uważany za największy w Polsce i jeden z największych w Europie turniejów judo zaliczanych do elitarnej grupy European Top Judo Tournaments.
W turnieju walczyli zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: młodzików, juniorów młodszych i juniorów. WJO jest uważany za turniej selekcyjny do Kadr Narodowych dla Polskiego Związku Judo oraz dla Federacji Judo na Litwie, Łotwie i w Estonii. Dodatkowy prestiż zawodom dodała obecność gości honorowych. Wśród nich na trybunach zasiedli najwybitniejsi polscy judocy: dwukrotny mistrz olimpijski Waldemar Legień i mistrz olimpijski Paweł Nastula.
W Pucharze przez dwa dni na 10 matach wystartowało około 1500 zawodników z 30 państw w wieku od 13 do 19 lat. Wszystkie kategorie wagowe były bardzo mocno obsadzone, a w niektórych kategoriach było nawet ponad siedemdziesięciu zawodników. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i walczyli na tatami do ostatnich sekund, dając z siebie wszystko. Na tak mocnym turnieju każda wygrana walka cieszy, a nasi zawodnicy zwycięskich walk mieli aż 14. Jest to wynik, który cieszy i daje satysfakcję, mimo że nie wszystkie wygrane wystarczyły na zdobycie upragnionego medalu. Bardzo dużą niespodziankę swojemu trenerowi sprawiła Monika Wołoszyn, która po raz pierwszy wzięła udział w zawodach tej rangi i wywalczyła złoty medal Międzynarodowego Pucharu Polski. W drodze po medal Monika pokonała przez ippon zawodniczki z Czech, Polski, Łotwy i Niemiec.

Wyniki naszych zawodników:
junior
Aleksandra Mazur – 52kg – 5 m
Jakub Kowalski – 73 kg – walki eliminacyjne
junior młodszy
Bartosz Kordek – 66kg – 5 m
młodzik
Monika Wołoszyn – 48 kg – 1 m
Dominik Filipowicz – 66kg – 9 m
Kacper Wojciechowski – 81kg – walki eliminacyjne

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenera Zbyszka Wołoszyna i Pawła Stoby. Czekamy na kolejne medale.