Już za kilka dni nasza Kadra Weteranów Judo wyleci z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Abu Dhabi 2023.

Zeszłoroczne Mistrzostwa Świata rozgrywane w Krakowie pokazały, że po przerwie spowodowanej pandemią zmagania Weteranów w judo wracają na normalne tory i imprezy rangi MŚ oraz ME przyciągają coraz większą rzeszę zawodników.

W tym roku zarejestrowanych jest już niemalże 1000 judoczek i judoków, w tym 17-osobowa ekipa z Polski w składzie Iwona Osenkowska, Ryszard Wichan, Stanisław Pazgan, Bartłomiej Wiączek, Krzysztof Wiłkomirski, Radosław Gajdamakin, Zbigniew Kaznocha, Dariusz Pawłowski, Andrzej Rodzoch, Dawid Jurkiewicz, Roman Janiszewski, Sławomir Paduch, Jacek Gemza, Sławomir Kamiński, Edward Spraski, Kazimierz Kulesza oraz Piotr Pojawa.

Członkowie naszej reprezentacji niejeden raz stawali na podium imprez mistrzowskich Weteranów, mocno wierzymy, że w tym roku również w hali University Paris Sorbonne Abu Dhabi rozlegną się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego.

Kalendarz zawodów rozpoczyna się 31 pażdziernika od zmagań w  kategorii M6, M7, M8 i M9; następnie 1 listopada będą rozgrywane kategorie M1, M3; 2 listopada M4 i M5, aby zakończyć turniej 3 listopada zmaganiami kobiet F1-9, oraz mężczyzn M2. Walki można będzie śledzić na kanale judotv.com

Niestety z powodu kontuzji zabraknie naszego najbardziej utytułowanego reprezentanta w kategorii 66kg, czyli Krzysztofa Czupryny, który kończy rehabilitację po kontuzji z Mistrzostw Europy. Jest to podwójnie przykra wiadomość, ponieważ wiąże się z tym fakt, że w Abu Dhabi nie pojawi się Olga Nowotny-Czupryna, która swoimi zdjęciowymi relacjami dokumentowała zmagania na tatami oraz emocje im towarzyszące. Krzysztofowi Czuprynie życzymy szybkiego powrotu do formy, a Pani Oldze rychłego ubrania się w kamizelkę oficjalnego fotoreportera.

Trzymamy mocno kciuki za sukcesy naszej Reprezentacji Weteranów!

Napisał: Bartek Wiączek